1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Дитячі фото, особисті речі і глобус з робочого кабінету: ескурсія будинком у Житомирі, де народився Сергій Корольов (ФОТО)

Дитячі фото, особисті речі і глобус з робочого кабінету: ескурсія будинком у Житомирі, де народився Сергій Корольов

 «Про те, що Сергій Корольов народився у Житомирі, стало відомо лише після його смерті. За життя, обіймаючи посаду головного конструктора, він був особою засекреченою. Його справжнє ім’я та прізвище не розголошувалися, портрети не друкували в газетах. Якщо ж він друкував у пресі свої статті час від часу, то підписував псевдонімом «професор Сєргєєв». Звісно, всі знали, що є якась така постать – легендарний головний конструктор, який керує усіма роботами і процесами в галузі ракетної техніки,  що забезпечили Радянському Союзу першість з освоєння космосу, та для широкого загалу більше інформації про нього відомо не було. Коли він помер у січні 1966 року, через два дні – 16 січня, газета «Правда» опублікувала невеличкий некролог. Звідти, зокрема, житомиряни і дізналися, що цей видатний вчений є уродженцем нашого міста. Тоді місцеві ентузіасти провели пошукову роботу і з’ясувалося, що навіть зберігся будинок, де народився Сергій Корольов, вдалося  знайти  родичів у Москві – маму, доньку, дружину. Власне, завдяки цим жінкам цей музей і створювався», – розповідає Лілія Кавун, яка вже 28 років працює в Національному музеї космонавтики імені Сергія Корольова у Житомирі й нині обіймає посаду завідувача освітньо-наукового відділу.

Музей космонавтики знаходиться по вулиці Дмитрівській (неподалік від Великої Бердичівської) та складається з двох експозицій, розташованих у різних будівлях одна навпроти одної – безпосередньо експозиція «Космос» та меморіальний будинок-музей академіка С.П.Корольова, куди на екскурсію і завітали журналісти сайту «Житомир таймс».

Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова є пам’яткою історії та архітектури і охороняється законом. 1 серпня 1970 року Марія Миколаївна Баланіна – мати Сергія Корольова, у присутності житомирян і численних гостей, урочисто відкрила музей свого сина – частину квартири, в якій на початку минулого століття мешкала родина Корольових. За два роки до 70-річчя з дня народження С.П. Корольова, було прийнято рішення про передачу музею усього будинку. Напередодні ювілею, 7 січня 1977 року, відбулося друге урочисте його відкриття з повністю відновленою меморіальною частиною та новою експозицією про життєвий і творчий шлях видатного конструктора.

Нині у будинку, де орендували житло батьки Сергія Корольова і де він народився 12 січня 1907 року та ще деякий час проживав, облаштовано три кімнати – їдальню, спальню та особистий кабінет (відтворено інтерєр кінця 19 початку 20 століття, адже ориігнальні меблі не збереглися), а також додатково є зал наукової біографії, де збережено відомості про його юнацькі роки, етапи професійного становлення, родину, розміщено особисті речі – костюм та капелюх, портфель, канцелярські вироби, листок з робочого нотатника, великий глобус Землі із робочого кабінету, книги та ін.

Сергій Корольов був двічі одружений. Від першого шлюбу має єдину доньку, з другою дружиною прожив 20 років і дуже мріяв про сина, але попри тривале лікування вона так і не змогла завагітніти. Обидві дружини бували у музеї в Житомирі. Також сюди неодноразово навідувалася донька Корольова – Наталія, разом з дітьми (двоє синів та донька) й онуками. До речі, один з онуків Сергія Павловича став інженером. За життя Корольов встиг побачити лише першого внука. Варто зазначити, що батьки Корольова розлучилися, коли йому було три роки і більше він свого батька Павла не бачив. Той одружився вдруге і мав ще одного сина, який трагічно загинув під час Другої світової. Між собою сини не були знайомі та ніколи не бачилися. Мама Корольова – Марія Москаленко, також вийшла заміж вдруге. Після розлучення маленький Сергій деякий час жив у дідуся й бабусі в Ніжині, а потім з мамою та вітчимом Григорієм Баланіним переїхав до Одеси. На той час хлопчику було 9 років, тож Баланін фактично замінив йому батька, займався його вихованням і був першим домашнім вчителем, наставником в опануванні точних наук, оскільки мав три вищих освіти, працював конструктором. На схилі літ він все ж встиг побачити успіхи свого названого сина. Із дружиною Марією разом прожили 47 років.

Юлія Демусь

Житомирянин Андрій Гадзинський захоплюється букіністикою і збирає малоформатні книги  (ФОТО)

Через Соборний майдан або Басейну: контрасти Замкової гори у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Дитячі фото, особисті речі і глобус з робочого кабінету: ескурсія будинком у Житомирі, де народився Сергій Корольов (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*