За освітою Андрій Гадзинський – програміст, але завжди цікавився книгами і до 27 років купував букіністику (колекціонування друкованих видань: від журналів до старовинних книг).
Врешті захоплення молодості вдалося втілити і у професійній діяльності – займається реалізацією навчальної літератури (підручники, посібники, атласи, контурні карти) та інших видань, а також у хобі. Тож після перерви у 18 років знову купує і збирає книги, видані упродовж останніх десятиліть. Щось залишає у власній колекції, решту продає через спеціалізовані сайти та сайти оголошень.
Нині вдома житомирянин зберігає близько 300 книг, переважно поезія минулого століття, яку полюбляє читати у вільний час. Ще більше тисячі книг знаходиться у офісному приміщенні.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6646-1024x768.jpeg)
З-поміж іншого демонструє підбірку «Мудрість народна». Це книжкова серія, яка випускалась видавництвом «Дніпро» впродовж 1969-1991 років. У ній представлено прислів’я та приказки різних народів світу у перекладі на українську мову. Загалом було видано 52 збірки у форматі 70×108/64 (82×125 мм). Це так звані малоформатні або кишенькові книги. Аби зрозуміти їх реальний розмір, для порівняння на фото ми розмістили поруч свічки. Андрій розповідає, що книжки шукав в мережі Інтернет та купував в середньому по 50 гривень (на момент виходу тиражу у різні роки збірки могли коштували 50 копійок чи більше карбованця). За раз вдавалося придбати від однієї до трьох штук. Ранні випуски (з 1 по 10) знайти важче.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6657-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6658-1024x768.jpeg)
Таким чином зібрав серію із 52 і навіть має кілька повторів, з яких хоче сформувати повністю ще два комплекти, але вже на продаж. На стелажі поруч – ще зо три десятка малоформатних книг різного спрямування, включаючи пісенники, збірки поезій чи довідники про рослини тощо. Вони українською та російською, оскільки видавалися ще до набуття Україною Незалежності, мовами.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6659-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6615-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6614-1024x768.jpeg)
«Мені відверто приємніше мати справу з україномовними виданнями. Радію, що вони цікавлять людей – їх шукають, купують. Особливо ті, які видавалися українською мовою, але ще в радянські часи. Значну перевагу надають книгам про історію, філософію, традиції, але поруч з цим інтерес лишається і до спеціалізованої літератури, яка, в більшій мірі, видана російською. Після початку повномасштабної війни в суспільстві значно зріс попит на україномовні книги і це, у свою чергу, спонукало вітчизняні видавництва видавати більше, аби наситити ринок, який закритий для російської книгопродукції, робити переклади українською (книги про бізнес, маркетинг іноземних авторів). Це добре навіть у тому плані, що у майбутньому нам, букіністам, доведеться мати справу здебільшого чи загалом з україномовними книгами, – говорить Андрій Гадзинський із Житомира. – Ніколи не ставив перед собою мету заробити – роблю те, що в першу чергу цікаво мені. Деякі книги ціленаправлено купую виключно для того, аби залишити собі. Приміром, з останнього це «Кобзар» видавництва “Богдан”. Він виданий відносно нещодавно, але має цікаве оформлення. Буває таке, що люди мають бібліотеку, але з тих чи інших причин змушені позбутися книг. Не всі хочуть здавати на макулатуру, а у мене є можливість викупити ці видання і вже далі перебираю, ознайомлююся, оцінюю, роблю фото та викладаю в інтернет. На постійній основі маю десь 100 активних позицій для продажу на сайті оголошень. Після початку великої війни відбувся злам і переключення на україномовні книги. Пішла тенденція, що люди цікавляться серйозною літературою, досліджують історію, знайомляться з літературним надбанням нашої культури упродовж минулих років, тому в нагоді стають саме онлайн-платформи з асортиментом букіністичної книги».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6625-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6619-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6618-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6629-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6661-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6660-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6645-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6620-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6616-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6617-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6626-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6623-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6640-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6627-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6621-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6624-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6637-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6628-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6630-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6631-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6632-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6633-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6634-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6635-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6636-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6664-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6666-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6644-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6668-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6667-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6622-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6648-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6647-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6649-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6652-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6650-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6642-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6650-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6652-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6655-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6663-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6662-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6643-1024x768.jpeg)
Юлія Демусь
У Житомирі для військових шиють ноші-волокуші: як підтримати волонтерську ініціативу (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин Андрій Гадзинський захоплюється букіністикою і збирає малоформатні книги (ФОТО)"