1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Житомирянин Андрій Гадзинський захоплюється букіністикою і збирає малоформатні книги  (ФОТО)

Житомирянин Андрій Гадзинський захоплюється букіністикою і збирає малоформатні книги

За освітою Андрій Гадзинський – програміст, але завжди цікавився книгами і до 27 років купував букіністику (колекціонування друкованих видань: від журналів до старовинних книг).

Врешті захоплення молодості вдалося втілити і у професійній діяльності – займається реалізацією навчальної літератури (підручники, посібники, атласи, контурні карти) та інших видань, а також у хобі. Тож після перерви у 18 років знову купує і збирає книги, видані упродовж останніх десятиліть. Щось залишає у власній колекції, решту  продає через спеціалізовані сайти та сайти оголошень.

Нині вдома  житомирянин зберігає близько 300 книг, переважно поезія минулого століття, яку полюбляє читати у вільний час. Ще більше тисячі книг знаходиться у офісному приміщенні.

З-поміж іншого демонструє підбірку «Мудрість народна». Це  книжкова серія, яка випускалась видавництвом «Дніпро»  впродовж 1969-1991 років. У ній представлено прислів’я та приказки різних народів світу у перекладі на українську мову.  Загалом було видано 52 збірки у форматі 70×108/64 (82×125 мм). Це так звані малоформатні  або кишенькові книги. Аби зрозуміти їх реальний розмір, для порівняння на фото ми розмістили поруч свічки.  Андрій розповідає, що книжки шукав в мережі Інтернет та купував в середньому по 50 гривень (на момент виходу тиражу у різні роки збірки могли коштували 50 копійок чи більше карбованця). За раз вдавалося придбати від однієї до трьох штук. Ранні випуски (з 1 по 10) знайти важче.

Таким чином зібрав серію із 52 і навіть має кілька повторів, з яких  хоче сформувати повністю ще два комплекти, але вже на продаж. На стелажі поруч – ще зо три десятка малоформатних книг різного спрямування, включаючи пісенники, збірки поезій чи довідники про рослини  тощо. Вони українською та російською, оскільки видавалися ще до набуття Україною Незалежності, мовами.

«Мені відверто приємніше мати справу з україномовними виданнями. Радію, що вони цікавлять людей – їх шукають, купують. Особливо ті, які видавалися українською мовою, але ще в радянські часи. Значну перевагу надають книгам про історію, філософію, традиції,  але поруч з цим інтерес лишається і до спеціалізованої літератури, яка, в більшій мірі, видана російською. Після початку повномасштабної війни в суспільстві значно зріс попит на україномовні книги і це, у свою чергу, спонукало вітчизняні видавництва видавати більше, аби наситити ринок, який закритий для російської книгопродукції, робити переклади українською (книги про бізнес, маркетинг іноземних авторів). Це добре навіть у тому плані, що у майбутньому нам, букіністам, доведеться мати справу здебільшого чи загалом з україномовними книгами, – говорить Андрій Гадзинський із Житомира. – Ніколи не  ставив перед собою мету заробити – роблю те, що в першу чергу цікаво мені. Деякі книги ціленаправлено купую виключно для того, аби залишити собі. Приміром, з останнього це «Кобзар» видавництва “Богдан”. Він виданий відносно нещодавно, але має цікаве оформлення. Буває таке, що люди мають бібліотеку, але з тих чи інших причин змушені позбутися книг. Не всі хочуть здавати на макулатуру, а у мене є можливість викупити ці видання і вже далі перебираю, ознайомлююся, оцінюю, роблю фото та викладаю в інтернет. На постійній основі маю десь 100 активних позицій для продажу на сайті оголошень. Після початку великої війни відбувся злам і переключення на україномовні книги. Пішла тенденція, що люди цікавляться серйозною літературою, досліджують історію, знайомляться з літературним надбанням нашої культури упродовж минулих років, тому в нагоді стають саме онлайн-платформи з асортиментом букіністичної книги».

Юлія Демусь

У Житомирі для військових шиють ноші-волокуші: як підтримати волонтерську ініціативу (ФОТО)

Викладачки із Житомира створили YouTube-канал – знімають на відео хімічні експерименти з різних тем і діляться лайфками (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин Андрій Гадзинський захоплюється букіністикою і збирає малоформатні книги  (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*