Дитячий табір за 0 грн. 0 коп.: бердичівлянка організувала такий (ВІДЕО)

Сашку невдовзі 18 років. Цьогоріч він уперше з мамою відпочиває у літньому таборі відпочинку для особливих дітей. Хлопець від народження не може рухатись і говорити. Але все розуміє. У таборі в нього з’явився друг – волонтер з Одеси.

«Найчастіше ми їздимо з ним гуляти. Ми тут півсела об’їздили. Ліс подивились, покидали м’ячик, він сидів з м’ячем, а я кидав. Йому дуже подобаються прогулянки, коли я даю ускорення. Тобто я біжу разом з ним і візочком. Коли ми набираємо швидкість, йому це подобається, він починає сміятись дуже», – розповідає Олександр Репецький, волонтер з Одеси.

Мама Сашка щаслива, адже нарешті з сином змінили звичну обстановку домівки.

 «Тут і дітки, всі скачуть, увечері вогонь, гітара, воно зовсім інакше. Тут і апетит кращий, зразу засинає після обіду, просити не треба. Нам сподобалось дуже. Волонтери забирають діток і ми можемо просто спокійно попити чаю, поспілкуватися. Дома у нас такої нагоди немає», – каже Оксана Науменко-Вахницька, мама особливої дитини.

Щоб сім’ї з особливими дітьми відпочили, бердичівлянка Анастасія Вігінська запросила їх у безкоштовний літній табір в Озадівку. Жінка очолює «Навчально-реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами «Насіння Надії», тож багатьох знає. Загалом їй вдалось зібрати близько 70-ти відпочивальників: 17 важкохворих дітей, решта – їхні рідні.

«Є дуже тяжкі діти, з інвалідністю, є хлопчик дорослий на візочку. Потрібні до них спеціальні волонтери. Є сонячні дітки, з аутичними проявами. Взагалі, то це діти з ДЦП», – говорить Анастасія Вігінська, ідейник і організатор літнього табору відпочинку для особливих дітей.

Анастасія третій рік підряд береться організовувати такий відпочинок. З нульовим бюджетом, каже, це непросто.

«Ми знали, що в нас на рахунку 0 гривень і 0 копійок. Але слава Богу завдяки бердичівлянами, людям, які нам допомагають. Є люди, які на майстер-класи дали матеріали, хтось привозить хліб, хтось подарунки зробив. Нам і піци привозили. Це можливо, мами ні за що не платять», – каже вона.

Протягом тижня разом з волонтерами діти ходять до лісу, граються на свіжому повітрі, співають вечорами біля вогнища. Їхні мами щасливі бачити їх такими. Мама Богданчика, який з народження не може ходити, каже: табір дає змогу відпочити від хатніх клопотів.

«Лікарі, реабілітації різні, куди хочеш, крім відпочинку. Тут нема відпочинку. Це постійна робота. Ти не можеш цю дитинку лишити і піти в душ. Вона не буде сама в кімнаті. Ти не можеш піти десь, щоб з рідним кому оставити. Це моя постійна робота, моя радість і все», – розповідає Зоряна Нечипуренко, мама особливої дитини.

Благодійники, котрі підтримують табір, кажуть: робитимуть це і надалі. Адже люди цього справді потребують.

013 «Є такі мами, родини, діти, які потребують освіти. Їм необхідні педагоги, фінансування для того, щоб дійсно дати цим дітям освіту. Бо багато з них, хто вже може говорити, ходити, вони вміють малювати, співати, мають багато талантів, але з цим треба працювати», – каже Віталіна Вознюк, організатор БО «Предназначена быть счастливой»

Миті щасливого дитинства, упевнені у таборі, мають бути у всіх дітей. Адже так з’являються мрії і спогади.

Будьте першим, хто прокоментував "Дитячий табір за 0 грн. 0 коп.: бердичівлянка організувала такий (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*