Диверсія в українському тилу: закупівлю Міноборони продуктів для військових цілеспрямовано намагаються блокувати

Закупівлі продуктів для війська намагаються зірвати. Про цесьогодні, 21 листопада, повідомили у Міністерстві оборони України.

Відомо, що 1 та 2 листопада на платформі електронних закупівель Prozorro Міноборони оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів харчування для українського війська. В одній з областей в аукціоні взяла участь компанія-учасниця, яка з 2016 року взагалі не здійснювала будь-яку фінансово-господарську діяльність, її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв – відсутні. Відтак Міністерство відхилило цінову пропозицію компанії на участі в торгах. Однак компанія у відповідь подала до суду та заблокувала процес визначення переможців, а відтак і процес своєчасного постачання продуктів військовим.

“Закупівлі по харчуванню в Міністерстві оборони – відкриті. Будь-яка компанія може подати пропозиції, але при цьому може не завантажити всі необхідні підтверджуючі документи. Вже після аукціону ми розглядаємо документи учасників, якщо вони не відповідають кваліфікаційним вимогам, такий учасник відхиляється. Вже були випадки, коли окремі компанії зловживали принципами відкритості та вдавались до маніпуляцій українським законодавством. Однак, такі судові позови не були успішними. Наголошую, Міністерство буде жорстко, в межах закону, реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ”,

– зазначив Дмитро Кліменков, заступник Міністра оборони.

На думку МОУ така діяльність свідчить про те, що компанія взяла участь у торгах навмисно, саме з ціллю зірвати процес постачання продуктів харчування військовим на перший квартал 2024 року. Саме тому Міноборони звернулося до правоохоронців із заявою про вчинене кримінальне правопорушення передбаченого ч.1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Більше того, згодом ознаки використання подібної “схеми” були встановлені і за іншими лотами.

Нагадаємо також, що житомирська депутатка вважає, що місто закупило модульні укриття по завищеним цінам.

Будьте першим, хто прокоментував "Диверсія в українському тилу: закупівлю Міноборони продуктів для військових цілеспрямовано намагаються блокувати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*