“FREE AZOVSTAL DEFENDERS”: під час акції в Житомирі нагадали про оборців Маріуполя та інших військовополонених (ФОТО)

"FREE AZOVSTAL DEFENDERS": під час акції в Житомирі нагадали про оборців Маріуполя та інших військовополонених

Окремий загін спеціального призначення “Азов”, 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, 23-я бригада Національної гвардії України, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона – це ті, хто з 24 лютого до 20 травня 2022 року боронили Маріуполь (загалом 86 днів, 82, з яких – у повному оточенні). Частина з них загинула при виконанні завдань, декому вдалося дістатися до “Азовсталі”, а звідти – за наказом вищого керівництва держави, захисники вийшли і добровільно здалися в полон. Попередньо йшлося про те, що є домовленість про швидке повернення бійців українській стороні, але цього не сталося: кілька сотень обміняли поступово, а решта продовжує лишатися в неволі російських окупантів вже два роки, зазнаючи тортур, не маючи доступу до медичної допомоги, належних умов перебування, харчування тощо.

Саме про цих бранців, а ще військових, які потрапили у полон за період проведення АТО/ООС і повномасштабної війни та зниклих безвісти 19 травня на вулиці Житомира вийшли нагадати учасники акції “FREE AZOVSTAL DEFENDERS”.

“Два роки тому, 16 травня 2022 року, відбувся вихід українських захисників із заводу «Азовсталь». Захисники Маріуполя провалили план росії швидко захопити Запоріжжя, повністю загарбати Донецьку та Запорізьку області й оточити угруповання ООС. Вони виграли цінний час для України для того, щоб створити оборонні рубежі, сформувати резерви, перегрупувати свої сили та отримати допомогу від партнерів. А що робиш ти, щоб повернути українських героїв додому з полону, де кожен день вони зазнають катування, тортури і голоду?.. Не мовчи! Кричи! Полон вбиває”, – зазначають організатори акції в Житомирі.

З собою на майдан Корольова вони принесли національну символіку, портрети військовополонених і зниклих безвісти, плакати із гаслами. Серед присутніх – дружини, діти, батьки, сестри і друзі військових, а також молодь з організації «Centuria».

Колоною учасники акції рушають через Михайлівську до Київської, де вже традиційно закликають водіїв сигналити, а також просять перехожих долучатися, не забувати і не мовчати про тих, хто знаходиться у російському полоні. Вулицями міста їздить автомобіль із написом “FREE AZOV”. Один із пасажирів тримає відповідний плакат.

Юлія Демусь

Дайте волю захисникам, які два роки на фронті: житомиряни просять нарешті встановити терміни служби (ВІДЕО)

Полуниця, черешня, кавуни і лохина: скільки коштують на ринках Житомира (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "“FREE AZOVSTAL DEFENDERS”: під час акції в Житомирі нагадали про оборців Маріуполя та інших військовополонених (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*