Вже більше місяця на вулицях Житомира рідні загиблих військовослужбовців проводять акції, під час яких закликають жителів міста долучатися до Загальноукраїнської хвилини мовчання, вшановуючи пам’ять полеглих Героїв.
Зокрема, о 9 годині ранку – зупиніться, помовчіть і подумки згадайте тих, хто віддав своє життя у боротьбі з ворогом за майбутнє України та перемогу в цій війні.
Акції проходять у різних частинах Житомира, але основна локація постійно (без вихідних) знаходиться навпроти міської ради по вулиці Великій Бердичівській, де встановлено автомобіль із символікою, а у визначений час із колонок лунає оголошення про хвилину мовчання, гімн України.
Учасники виходять на пішохідний перехід, тримаючи в руках плакати і зупиняючи рух транспорту, а до цього протягом 15-20 хвилин заликають автомобілістів, що проїздять повз, сигналити.
Координатор акції Валенти Голуб – учасник бойових дій, батько загиблого у 2022-му році десантника, зазначає, що таким чином намагаються донести важливу інформацію до жителів і гостей міста, нагадати про важливість не забувати тих, завдяки кому люди можуть продовжувати жити звичним життям, займатися буденними справами у мирному місті, виховати елемент культури і поваги.
Попри це, час від часу у соціальних мережах публікують дописи та відео про те, що деякі представники громади різного віку ігнорують хвилину мовчання
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/f088a610-6bc3-44e0-8a8d-1e9c01c5207f-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/1bdb194b-a660-4a08-84a2-41df0f857fd0-1024x768.jpg)
Важливо, що підтримати ініціативу і долучитися до Всеукраїнської хвилини мовчання ви можете будь-де – вдома, на роботі, у торговому чи іншому закладі, на вулиці. Для цього достатньо просто рівно о 9.00 зупинитися на хвилину. А ще розповідайте про це оточуючим.
До слова, організатори акції підготували перелік локацій на найближчий тиждень, де у Житомирі проходитимуть зібрання родин і туди також можна підходити ближче до 9 години і приєднуватися.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/689b0736-ee39-4a42-9d8c-8182ee033e6d-576x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/c78c2a0d-0afd-4157-b07c-78349b09b134-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/cd1bce79-d8f5-4bf8-a44c-b254ba46f3a5-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/0717bde8-4912-4df8-a07b-5d68751bea39-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/a1385a33-5bad-4844-9e5a-65e78fcf7a94-1024x768.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "“Вони стоять! А ти?”: житомирян закликають не ігнорувати хвилину мовчання о 9 годині (ВІДЕО)"