«Фундація Волонтери Без Кордонів» у Житомирі: соціальна майстерня, заняття для дітей, гарячі обіди, психологічний клуб для ВПО (ФОТО)

Житомирянка Олена Гончаренко благодійною та волонтерською діяльністю займається вже більше 10 років. У 2016-му заснувала Благодійну організацію «Благодійний фонд «Фундація Волонтери Без Кордонів», яка опікується тими, хто опинився у складних життєвих обставинах – люди з інвалідністю, одинокі мами, багатодітні родини, діти із кризових родин та інші вразливі категорії. З початку повномасштабної війни додався ще один напрямок роботи – допомога внутрішньо переміщеним особам.

«Після 24 лютого тих, хто потребує нашої допомоги, стало більше у разів три. Приходять отримувати одяг, продуктові набори, гарячі обіди, а також надаємо консультації і пропонуємо долучитися до постійних проєктів БОБФ «Фундація Волонтери Без Кордонів», – ділиться Олена Гончаренко. – Наша місія – допомогти людям змінити свій спосіб життя шляхом перебудови мислення, допомога у працевлаштуванні, створення зайнятості для людей з інвалідністю, психологічна та юридична підтримка. Географія діяльності – Житомир та область. Директором Фонду на волонтерських засадах працює Андрій Поліщук. У нас є волонтери, які допомагають на постійній основі, а також ті, хто приєднуються на місяць-два. Ми відкриті до співпраці та запрошуємо всіх охочих. Жодних державних виплат не отримуємо, все фінансую я особисто чи з благодійних пожертв. На сьогоднішній день основна задача – пошук ресурсів та коштів для впровадження проєктів і надання допомоги».

«Фундація Волонтери Без Кордонів» розташовується у приміщенні за адресою Київське шосе, 11 – напроти «Епіцентру». Саме там щосуботи з 10 до 12 години видають допомогу, а на 11 годину – гарячі обіди, які волонтери готують самостійно за власний рахунок. Крім цього, в цей самий час стартують заходи з психологічної допомоги ВПО, а після цього їх чекає окремий обід.

У середу представники організації їздять у населені пункти Житомирщини – відвідують громади, де є молодь з інвалідністю. У понеділок і четвер з 10 до 15 години безпосередньо вже у Житомирі працює Центр для молоді.

«Два роки тому ми запустили соціальну майстерню «Скринька можливостей». У майбутньому це стане повноцінним денним доглядом для молоді з інтелектуальними порушеннями. Нині майстерня працює три рази на тиждень по 3-4 години. Це платформа для спілкування, навчання, адаптації та соціалізації молоді з інвалідністю. Під час занять учасники займаються спортом, плаванням у басейні, навчаються створювати вироби ручної роботи, малюють олійними фарбами, – продовжує Олена Гончарова. – Під опікою Фонду також знаходяться діти з багатодітних та малозабезпечених родин, сироти, напівсироти, діти з родин, де батьки долають залежності. Саме для них один раз на тиждень проходить дитячий клуб. Під час гри, малювання, спілкування діти розкривають себе як особистості, проявляють творчість. Заняття проводять психологи та священники, дають поради і настанови. Раз на тиждень ми передбачили надання допомоги у вигляді одягу, взуття, побутової хімії, продуктів харчування жінкам, які опинилися у певній скруті. З ними додатково працюють психологи і можна звернутися за допомогою до юристів. Що стосується видачі гарячих обідів, то в першу чергу забезпечуємо ними внутрішньо переміщених осіб, а вже потім житомирян літнього віку. Ще один із наших проєктів – це психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб. Цей клуб веде психолог, яка сама була змушена переїхати у Житомир, втікаючи від війни з Попасної. На таких зустрічах намагаємося підтримати людей морально, нагодувати та вирішити питання, з якими вони стикнулися».

Із молоддю з інвалідністю, відзначає Олена, теж працюють ВПО – співробітники Папаснянського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Вони евакуювалися до Житомира і працюють на базі БОБФ «Фундація Волонтери Без Кордонів». Проводять для молоді заняття з корекції, музичну терапію, арт-терапію, заняття з кулінарії та у столярній майстерні. У планах обладнати ще швейну майстерню. Фонд підписав угоду з Житомирським державним університетом ім.І.Франка, за умовами якого студенти зможуть проходити практику в соціальній майстерні, отримуючи необхідний досвід для подальшої професійної реалізації.

«За ці півроку після повномасштабного вторгнення російських військ кількість молоді з інвалідністю у нас збільшилася вдвічі. Є волонтери, з якими співпрацювали до війни і ця робота продовжуватиметься й надалі. Зокрема, вчителька малювання Людмила Джигора, яка у 2004 році закінчила Інститут підприємництва та сучасних технологій за спеціальністю «Економіст». З часом стала захоплюватися вивченням психології та філософії. А ще вона мама трьох творчих дітей. Вчителька в’язання Світлана Іванова-Голан закінчила Житомирський державний університет ім. І. Франка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти українська мова та література», здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури, редактора освітніх видань. Має велику кількість сертифікатів та подяк. Наталія Вишневська веде заняття з корекції та стимулювання пізнавальної діяльності, розвитку емоційно-вольової сфери, набуття комунікативних навичок і вмінь молоді з інтелектуальними порушеннями. У неї колосальний досвід роботи з дітьми та молоддю» – розповідає про колектив засновниця БОБФ «Фундація Волонтери Без Кордонів» Олена Гончаренко.

Юлія Демусь

Втікаючи від війни знайшов своє покликання: у Романові 25-річний Микола Матат випікає хліб за унікальною рецептурою (ФОТО)

Замок-Музей у Радомишлі знову відкритий для відвідувачів (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Фундація Волонтери Без Кордонів» у Житомирі: соціальна майстерня, заняття для дітей, гарячі обіди, психологічний клуб для ВПО (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*