Підполковника запасу та екс-заступника командира Житомирської 95-ї бригади Володимира Лагуту призначили Головою Ради Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України. Про це повідомила міністр Ірина Фріз.
«Головою без заперечень обрано Володимира Лагуту, який має протягом десяти днів мінімум, одного місяця максимум, подати на затвердження склад Ради та положення про Раду», – написала міністр на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, Рада ветеранів у першу чергу має виконувати функцію встановлення стратегічної комунікації з ветеранськими організаціями, сприяти виконанню повноважень Міністерством щодо формування та реалізації державної політики у сфері захисту Ветеранів. Саме цим і буде займатися Володимир Лагута на посаді голови ради. За словами житомирського ветерана, до складу ради мають увійти по одному представнику від кожної області.
«Це мають бути люди, які хочуть, вміють і будуть працювати на благо всіх. Тому, є 10 днів для організації обласних зборів і виборів своїх представників. Наше завдання – зробити так, щоб результатами нашої роботи користувались всі хлопці та дівчата котрі ціною свого життя та здоров’я стали на захист батьківщини», – сказав Володимир Лагута.
Основне завдання новоствореного органу – комунікація з ветеранами та оперативне висвітлення проблем в регіонах.
«Від кожної області делегують по одному представнику, які увійдуть до складу Ради ветеранів. Цих людей будуть визначати на загальних зборах. В кожній області є громадські організації та служба у справах ветеранів АТО. Вони повинні зібратися та спільно визначити кандидата, якого делегують у раду. Це має бути авторитетна людина, якій усі довіряють. Завдяки цим людям ми зможемо напряму отримувати актуальну інформацію з тієї чи іншої області», – сказав голова Ради ветеранів.
Крім комунікації з учасниками бойових дій на сході країни, у Міністерстві планують створити електронну базу даних «е-ветеран».
«Сьогодні реєстру ветеранів як такого немає ні в міністерстві соціальної політики, ні в жодному іншому відомстві. У першу чергу завдання, яке поставила міністр – створення електронної бази “е-ветеран”. Це база даних з реєстром усіх ветеранів, яка допоможе забезпечити контроль та налагодження не лише соціального забезпечення бійців, а й створить якісні умови для співпраці. В тому числі дозволить моніторити ситуацію з отриманням чи неотриманням земельних ділянок чи інших пільг», – розповів Володимир Лагута.
Крім того, одним із перших пунктів, які планують реалізувати у міністерстві, є налагодження роботи з фінансуванням ветеранських громадських організацій та запровадження конкурентної і проектної співпраці з органами місцевої влади.
«Використання місцевих бюджетних коштів для надання фінансової підтримки громадських організацій ветеранів мають відбуватись виключно на конкурсній основі та під проектну діяльність. Серед загальних проблемних питань – це не готовність місцевих органів виконавчої влади переходити саме на проектну діяльність, відсутність чіткого визначення пріоритетності напрямків та тем для оголошення конкурсів, необхідність навчання громадських організацій ветеранів участі, підготовці та реалізації проектів», – повідомила Ірина Фріз.
Також новопризначений керівник розповів, що після 100 днів відзвітується за виконану роботу перед громадськістю. Він закликав усіх побратимів не відсиджуватися в стороні і долучатися до активної спільної роботи.
«Якщо є критика – вона повинна бути тільки конструктивною. Критикуєш – пропонуй! Ми маємо дати міністерству можливість запрацювати. Навіть не так – давайте дамо один одному шанс, щоб запрацювало міністерство у наших інтересах. Через 100 днів я висловлю свою оцінку роботи та відзвітую перед громадою», – резюмував Володимир Лагута.
Дивіться також:
0969635548