Оновлений центр вертебрології в Житомирі відтепер надаватиме реабілітаційні послуги учасникам АТО

Після проведеної реконструкції будівля колишнього «Лісового берегу» набула сучасного вигляду та готова до прийому пацієнтів з особливими потребами.

Сьогодні, 16 листопада, відбулося урочисте відкриття «Центру реабілітації учасників АТО» в присутності почесних гостей – ветеранів АТО, волонтерів, чиновників обласної та міської адміністрацій, Віце-прем’єр міністра Геннадія Зубка.

«Житомирщина – найбільш мілітаризована область щодо кількості військових, ветеранів. І я думаю, що саме в Житомирській області відкривається такий Центр – це показово, – звернувся до присутніх Геннадій Зубко. – Та будівля – це тільки початок. Тепер потрібно від медичних керівників, очільника області, від місцевого самоврядування  щоб долучилися до цього процесу. Тут потрібно продемонструвати можливість розвитку. І це питання ще й психологічного відновлення. І для нас дуже важливо, щоб Житомирська область чітко показала, що не тільки може мобілізувати і захищати країну, але й може приймати і піклуватися за своїх атовців».

Як раніше повідомила Житомирська ОДА, за рік Центр реабілітації матиме змогу прийняти більше 5 тисяч пацієнтів. Тому вже зараз проходить додатковий набір персоналу.

«Нам виділили додатково 36 ставок з фінансовим ресурсом, – повідомив керівник закладу Олександр Торбас. – Тому ми зараз набираємо додатковий штат якраз під відділення фізичної реабілітації, яке вже розміщене на першому поверсі. Це реабілітологи, психологи, ерготерапевт, кінезітерапевт – це абсолютно новий вид медичних послуг, який вже з понеділка ми розпочнемо надавати в повному обсязі».

На думку самих атовців – ініціаторів створення медичного закладу, крім фізичної реабілітації дуже важлива і психологічна підтримка. Саме з цією метою напередодні відчинив свої двері Дім ветерана, розташований поруч з реабілітаційним центром.

«Ми сьогодні відкриваємо Центр реабілітації учасників бойових дій, в якому буде 110 місць та 50 % квота для учасників бойових дій, – розповідає голова ГО “Атошник” Віктор Камлук. – І це заслуга Ігоря Гундича та його команди. А ми паралельно просуваємо власний проект – Дім ветерана. Це буде такий ветеранський “хап”, простір, куди б могли прийти ветерани, не тільки ті, які тут лікуються, але й з міста, області, щоб відвідувати різні семінари, тренінги, попити кави, поспілкуватися і так далі. І таке поєднання саме санаторно-курортного центру і такого ветеранського “хапу”, мабуть, єдине в Україні».

Діана МІНАЄВА

Будьте першим, хто прокоментував "Оновлений центр вертебрології в Житомирі відтепер надаватиме реабілітаційні послуги учасникам АТО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*