Житомирські водії на другому місці за рейтингом користування пасками безпеки в Україні

Житомир знову увійшов до топ-рейтингу міст України. Цього разу місто посіло друге місце в рейтингу обласних центрів України за кількістю водіїв, які користуються пасками безпеки.

Рейтинг сформували ГО «Vision Zero» і Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії «За безпечні дороги».

Згідно з рейтингом, 39,2% водіїв Житомира пристібають паски безпеки.  Перше ж місце посіло місто Київ, в якому пасками безпеки користується більша половина водіїв. Окрім Києва та Житомира, до першої п’ятірки увійшли Львів, Черкаси то Івано-Франківськ.

Результати дослідження також показали, що всього 23 % українців реально використовують захисні ремені.

Презентація результатів відбулась 14 листопада, під час Тижня безпеки дорожнього руху, а самі дослідження проводили в жовтні 2018 року. Загалом опитали 32 тисячі водіїв у 24 містах України.

Співзасновник ГО «Vision Zero» Віктор Загреба, який став і безпосереднім керівником дослідження, зазначив, що порівнюючи отримані показники з минулим роком, можна констатувати збільшення кількості водіїв, які використовують ремені безпеки за кермом, більш як наполовину. Показник зріс з 15 до 23 %.  

Нагадаємо, що 18 вересня депутати Верховної Ради ухвалили у першому читанні законопроект № 8492, який збільшує штраф за порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами у 17 разів – з 51 до 850 гривень. Наразі порушення цього правила фіксує поліція.

А у відео ви можете ознайомитися з міфами, що спонукають водіїв не використовувати паски.

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські водії на другому місці за рейтингом користування пасками безпеки в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*