І сміх, і гріх: Миколу Суслика визнали винним, але за іншою статтею і врахувавши “щире каяття”

26 грудня у Житомирі було завершено судовий розгляд справи стосовно колишнього директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика. Відомого хабарника затримали ще на початку 2021 року за вимагання та отримання “відкату” в розмірі 124,4 тис. грн від гендиректора КП «Коростенська центральна міська лікарня». Згідно матеріалів судової справи Суслик вимагав вказаний хабар в обмін на виділення з обласного бюджету коштів для забезпечення безперешкодної діяльності КНП «Коростенська ЦМЛ».

Свою вину в суді Микола Суслик визнав і заявив, що “у вчиненому розкаюється” і “факт отримання грошових коштів визнає”, пояснивши що його вимагання відкату – “це була розмова про сприяння на перспективу”.

Суд відніс злочин до категорії нетяжкого, а також врахував каяття хабарника Суслика.

“…обтяжуючих покарання обвинуваченого обставин судом не встановлено. В якості пом’якшуючих обставин суд визнає щире каяття“,

– йдеться у вироку.

Згідно ухвали суду Миколу Суслика визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 7318 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 124 406 грн.

Найцікавіше у даній справі те, що судили одіозного посадовця за ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. При тому що досудове слідство проводилось за ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яка передбачає куди суворіше покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Будьте першим, хто прокоментував "І сміх, і гріх: Миколу Суслика визнали винним, але за іншою статтею і врахувавши “щире каяття”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*