Звягель замість Новограда-Волинського: науковці, історики та краєзнавці прагнуть повернути місту історичну назву

Найближчим часом Новоград-Волинський може змінити свою назву та повернути історичну – Звягель. З такою ініціативою до міської ради звернулися місцеві історики, науковці та краєзнавці. Наразі офіційне звернення вже зареєстрували у міській раді, а вже на початку жовтня можуть відбутися громадські слухання.

До складу ініціативної групи входять місцеві краєзнавці, історики та вчені. Також присутні деякі чиновники, депутати та підприємці. Зокрема директор лісгоспу та хлібзаводу, колишній міський голова та кілька нинішніх депутатів міської ради.

За словами секретаря Новоград-Волинської міської ради Василя Остапчука, питання щодо перейменування міста у Звягель піднімалося вже неодноразово, проте різні чинники завадили це зробити. Але цього року досить серйозний склад ініціативної групи з 40 людей, яка проводить велику роботу. Тож шанси на підтримку ініціативи досить великі.

«Ця ініціатива не нова. Вона обговорюється вже давно. Зараз ініціативна група подала документи у міську раду. Першого жовтня в Палаці культури плануються громадські слухання. Але головне завдання – організувати майданчик для обговорення цього питання так, щоб люди це сприйняли. Все залежить від того, наскільки люди будуть готові до перейменування. Точніше до повернення історичної назви міста. Якраз Новоград-Волинський – нова назва, але ми ж не на Волині», – пояснив секретар міської ради.

Перед тим як винести питання на сесію, його розглядатимуть на депутатських комісіях. Крім того, відбудуться громадські слухання, де кожен звягельчанин зможе висловити свою точку зору щодо перейменування міста. Але остаточне рішення має прийняти сесія.

«Ми будемо бачити, наскільки депутати готові до такого кроку. Я вважаю, що ми все одно повинні до цього дійти. Чи на цій сесії, чи на наступній, я думаю це питання пройде. Головне чітко випрацювати цей документ, щоб він був сприйнятий громадою. Наразі, люди прогресивні і думаючі, якщо можна так сказати, за перейменування. Але документ має пройти обговорення. Думаю ми приймемо рішення звернутися  до Верховної ради та обласної ради щодо повернення місту назви Звягель», – розповів Василь Остапчук.

Що ж до подальшого перейменування району, то це питання розглядатимуть у рамках адміністративної реформи. Проте є ймовірність, що район також можуть перейменувати на Звягельський.


Дивіться також: У Житомирі затягується конкурс на кращий проект майбутнього пам’ятника на честь бійців АТО

1 коментар до "Звягель замість Новограда-Волинського: науковці, історики та краєзнавці прагнуть повернути місту історичну назву"

  1. Пушкинский Арион | 24.09.2018 at 22:58 | Відповіcти

    Можно не сомневаться в том, что город будет переименован. Прмзнанные историки и краеведы как-правило принадлежат к влиятельным политическим силам

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*