Катерина Монзуль: визначний шлях жінки-арбітрині у світі футболу

Катерина Монзуль: визначний шлях жінки-арбітрині у світі футболу

Монзуль Катерина Володимирівна —  перша жінка-арбітр в Україні, яка увійшла до елітної категорії арбітрів та перша арбітриня у матчах прем’єр-ліги України. Народилася у Харкові, Катерина з дитинства мріяла про кар’єру у футболі, грала за місцеву команду. У 18 років коли настав час обирати між кар’єрою гравчині чи арбітрині, вона вирішила спрямувати свою енергію та пристрасть до гри у ролі арбітрині. На початку свого шляху дівчина зіштовхнулася з несприйняттям зі сторони чоловіків, однак, не припинила працювати. Починаючи з найнижчих ліг, Катерина поступово підіймалася по кар’єрній драбині, навчаючись і вдосконалюючись кожен день. Її професіоналізм, справедливість та рішучість швидко привернули увагу до неї, і вона стала однією з найвпливовіших жінок-арбітрів у світовому футболі. 14 листопада 2020 року Катерина вперше в історії виконувала обов’язки головної арбітрині в складі української жіночої бригади арбітрів на матчі чоловічих збірних Сан-Марино — Гібралтар в рамках Ліги націй.

Катерина Монзуль визначається не лише своєю високою кваліфікацією, але й сильною волею та впевненістю у собі. Вона є прикладом для багатьох жінок, які мріють про успіх у чоловічому домені. Її історія – це історія боротьби, самовдосконалення та досягнень, яка надихає та мотивує інших. Арбітриня боролася до кінця за гендерну рівність у спорті та за свою кар’єру попри всі можливі прояви критики та дискримінації. Так, Владислав Ванат, нападник київського «Динамо» отримав п’ятиматчеву дискваліфікацію за висловлення на адресу арбітрині Катерини Монзуль після одного з матчів Прем’єр-ліги. Футболіст розкритикував арбітриню у дискримінаційній формі за роботу на поєдинку «біло-синіх» проти «Інгульця».

У 2023 році Українська асоціація футболу відсторонила Катерину Монзуль від суддівства матчів Прем’єр-ліги за інцидент під час матчу “Шахтаря” та “Вереса” у 16-му турі національного чемпіонату, в якому харків’янка призначила пенальті-фантом. А вже в січні 2024 року, арбітриня оголосила, що серйозно обмірковує терміни завершення кар’єри. У лютому Катерина Монзуль отримала нову посаду, її призначено новим головою комітету арбітрів Української асоціації футболу. 42-річна харків’янка змінила на цій посаді італійця Лучано Лучі. Відповідне рішення прийнято виконком УАФ. У змагальний та поза змагальний період Монзуль поставлено завдання запровадити перевірку арбітрів на поліграфі. Буде змінено порядок призначення арбітрів. УАФ має намір запровадити жеребкування.

Катерина Монзуль – справжня легенда у світі футболу, яка своїм прикладом доводить, що немає неможливого, якщо в тебе є мрія, цілеспрямованість та наполегливість.

Софія Микитюк

Сексуалізація спортсменок через одяг

Будьте першим, хто прокоментував "Катерина Монзуль: визначний шлях жінки-арбітрині у світі футболу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*