Казка від фсб: Христо Грозєв розповів, як насправді «викрадався» російський літак | Times ZT

Казка від фсб: Христо Грозєв розповів, як насправді «викрадався» російський літак

Учора, 25 липня, фсб росії опублікувала чергову «казочку» про те, як запобігла спробі української військової розвідки завербувати російських льотчиків і переконати їх викрасти російські бойові літаки в Україну.

російські ЗМІ писали, що в операції був задіяний головний розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв. Він нібито знайшов двох дівчат-кур’єрів, які зустріли на залізничному вокзалі в липецьку найнятого українськими розвідниками кур’єра з москви, який віз аванс у розмірі 4 тисяч доларів: ці гроші призначалися російському льотчику за викрадення літака.

Натомість болгарський журналіст спростував свою причетність до цього. У соцмережах він зазначив, що подібна операція проводилася українською розвідкою, проте заявив, що сам не мав до неї безпосереднього відношення. 

За словами журналіста, українські спецслужби вирішили звернутися до російських льотчиків із пропозицією викрасти з росії їхні літаки. Команда Bellingcat дізналася про це та почала знімати документальний фільм.

«‎Ми зняли переговори між українськими вербувальниками та пілотами, які розпочалися так, як і очікувалося. Але їхній тон скоро змінився, це дало підставу припускати, що пілоти більше говорили не від свого імені, а за вказівками, ймовірно, офіцерів військової контррозвідки фсб», – розповів Грозєв.

Натомість, українська сторона запідозрила втручання російських спецслужб, коли один із льотчиків попросив вивезти з країни не свою дружину, а коханку. За 5 хвилин пошуків за базами даних журналіст виявив, що ця жінка могла бути агентом фсб.

У цей момент стало очевидно, що операція перетворилася на подвійну гру, де обидві сторони намагалися отримати максимум інформації від іншої, при цьому видаючи максимум дезінформації.

Він додав: «‎Гра закінчилася, коли у фсб зрозуміли, що їх розкрито, і що ніхто з українських агентів не з’явиться на запропоновану зустріч, а українці також усвідомили, що “справжнього пілота вони, швидше за все, не отримають”».

Під час спроби зірвати українську операцію, фсб розкрила особи десятків офіцерів контррозвідки, їх методи роботи та агентів під прикриттям. 

Грозєв обіцяє незабаром опублікувати фільм про цю історію.

Джерело: Твіттер Христо Грозева.

Нагадаємо, СБУ викрила українських високопосадовців, які працювали на фсб.

Будьте першим, хто прокоментував "Казка від фсб: Христо Грозєв розповів, як насправді «викрадався» російський літак"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*