Хобі ілюструвати книги обрала собі 11-класниця з Бердичева (ВІДЕО) | Times ZT

Хобі ілюструвати книги обрала собі 11-класниця з Бердичева (ВІДЕО)

Любов до малювання переросла у бердичівлянки Інни Августинської в професійне ілюстрування книжок. За талант вона удостоєна президентської стипендії. Дівчина закінчує 15-ий міський ліцей і хоче навчатись у Харкові на мультимедійного дизайнера.

«Ідеї з повітря не візьмуться. Треба читати літературу, десь бувати, щось бачити, про щось думати. Потрібно мати креативне мислення, бажання самовиражатися», – розповідає Інна Августинська, ілюструє книги.

Заняття у Бердичівській художній школі і постійні пошуки себе допомогли визначитись з власним стилем. Дівчина зупинилась на графіці. Її роботи в інтернеті побачив письменник Валерій Хмелівський, який і запропонував створити ілюстрації до його збірки. Сам тим часом працював уже над іншою книгою. Інна запропонувала малюнки і до неї.

«Вона попала в образ героїні, прообраз головної героїні болгарської співачки, жодного разу не бачачи її, не знаючи, хто це така і не знаючи про те, що вона існує в світі. Це був знак для мене, що я співпрацюю з людиною, в якій є іскра Божа, талант», – каже письменник Валерій Хмелівський.

«Сам процес ілюстрування був досить дивним, було багато збігів як він каже. Називає містичним процес. Ідеї вгадувались, по дивному вибудовувалась сама структура книги, бо спочатку дизайн мав бути одним, потім він змінився. Внесла свої корективи, проте ми зупинились на тому варіанті, який є зараз, він був оптимальним», – додає Інна.

На створення ілюстрацій дівчину надихає улюблена готична архітектура, яка створює атмосферу таємничості.

«Я люблю працювати через символи, якими намагаюсь описати характери, зміст художніх творів. Люблю малювати власних якихось істот, які в основному є уособленням певних людських якостей або соціальних явищ, котрі так чи інакше впливають на мій персональний розвиток і взагалі на події довкола нас», – каже вона.

Подруга Інни Настя – теж художник. Разом вони у рідному ліцеї розмалювала кабінет фізики і астрономії. Працювати, кажуть, було весело, це гарний досвід. На думку Насті, її подруга досягне успіху.

«Вона може все: гарно говорить, пише, малює, вона як людина, друг хороший. Я тільки хочу бути якось схожою, рівнятися на неї, бо, думаю, вона виросте крутою людиною і можливо принесе якісь плоди Україні, зробить внесок у світ», – говорить Анастасія Кавун, подружка.

«Інна навчається дуже гарно, я б сказала, найкраще в нашому ліцеї. Інна претендент на золоту медаль. Це дитина, яка, беручи пензлик в руки, зразу ж може намалювати все, що задумано в її голові», – додає Ванда Івасюк, директор БМЛ № 15.

З 1-го класу художньої школи у Інни вже були власні виставки. Нині тут горді її творчим баченням і перемогами у численних обласних і всеукраїнських конкурсах. Графіка дівчини, кажуть, наповнена змістом.

«Талант – це наполегливість в роботі. Вона працює постійно, нема такого, щоб один день не працювала. Тому свої навики постійно вдосконалює і виходить – швидко навчається. Із 2, 5 тисяч випускників вона в нас така єдина працьовита і така цікава в своїх поглядах, творчих роботах», – розказує Ірина Ніколайчук, директор Бердичівської художньої школи.

Окрім співпраці з Валерієм Хмелівським Інна отримала пропозицію проілюструвати підручник з англійської мови від автора з Чехії. Нині видання готується до друку.

«Насолода була така творча. Просто коли ти бачиш, що реально причетний хоч якоюсь часточкою до зародження такого таланту в Україні, яким, можливо, завтра буде світ гордитися», – каже Валерій Хмелівський, письменник.

Загалом дівчина проілюструвала вже 2 книги і ще декілька готуються до друку.

Будьте першим, хто прокоментував "Хобі ілюструвати книги обрала собі 11-класниця з Бердичева (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*