«Хочеться, щоб люди оточували себе красою, прикрашали оселі справжніми картинами», – художниця з Житомира Надія Бойко (ФОТО)

«Хочеться, щоб люди оточували себе красою, прикрашали оселі справжніми картинами», - художниця з Житомира Надія Бойко

«Художниця з народження», – так про себе каже житомирянка Надія Бойко: в її родині по лінії обох батьків всі мають хист до малювання і навіть скульптури. Попри це здобула вищу освіту за фахом бухгалтера-економіста й тривалий час працювала в цій сфері аж до декретної відпустки.

Хоч обрала для себе роботу далеку від творчості, але художнє ремесло її буквально переслідувало – люди та обставини, що траплялися на шляху підштовхували до цієї справи.

«Я вирішила спробувати. Взяла фарби і пішло-поїхало. Поступово малювання стало частиною мого життя і заполонило його. Людям подобалися мої картини, кількість замовлень збільшувалася. Я робила те, що приносить мені задоволення й остаточно зрозуміла, що маю займатись цим повноцінно, але також потрібно отримати художню освіту, вивчати мистецтво, розвивати свій талант і навики, – ділиться мисткиня Надія Бойко. – Ще до того як піти у художню школу, мені вдалося продати більше сотні картин, а отже мої роботи знаходять відгук в інших, що неабияк мотивує. Хочеться, щоб наші люди прикрашали свої оселі справжніми картинами, оточували себе красою, знаходили час для себе, для затишку, тому на свої роботи встановлюю максимально доступну ціну. Мене надихають люди – різні і по-своєму особливі. Кожного з чимось асоціюю, знаходячи певну родзинку, люблю спостерігати за їх мімікою, емоціями».

Художниця здебільшого працює на замовлення. Отримує їх через свої сторінки у соцмережі Фейсбук та Інстаграм, де також ділиться результатами роботи, розповідає про свою діяльність. Обожнює створювати кольорові картини – яскраві та насичені, виконані мастихіном. А ще малює акрилом, використовуючи різні техніки, завдяки чому роботи виходять обʼємні та структурні. Крім цього, перевага акрилу в тому, що він швидко сохне, тож замовлення можна виконати в найкоротші терміни. Загалом над однією картиною доводиться працювати по кілька годин протягом 2-4 днів, залежно від складності, формату, об’єму і деталізації.

«Увесь процес включає кілька етапів – створення повного ескізу та підмальовок, малювання, робота над деталями – останні штрихи, так би мовити, покриття лаком. Якщо картина дуже структурна, то на висихання потрібен ще додатковий день, але в іншому все робиться досить швидко, – додає житомирянка. – Якщо є необхідність, можу малювати маслом – це на прохання замовника або для більшого реалізму. Вчуся акварельному живопису, розписую одяг. Це дуже цікава практика – свого роду тату, але на речах: будь-який візерунок ручної роботи додасть вашому вбранню індивідуальності, оригінальності і доповнить стильний образ».

Поряд з цим Надія Бойко навчає малювати й інших під час майстер-класів для дорослих і дітей у своїй студії «NBArt». Її відкрила рік тому, а до того проводила заняття вдома. Про такий напрямок творчої діяльності навіть не задумувалася, але все змінила війна. У багатьох виник запит якось вивільняти свої емоції, позбавлятися негативу, страху, переживань, боротись зі стресом, який провокували новини із зони бойових дій і деокупованих територій, загрози постійних ракетних обстрілів, сигнали «Повітряної тривоги» тощо. Подібні звернення неодноразово адресували художниці. Знаходили її через соцмережі.

«Попри обставини, в яких нам доводилося жити, людям потрібен відпочинок, можливість відволіктися, перезавантажитися, відпочити думками. Малювання – арт-терапія, чудово цьому сприяє. До мене потягнулися люди із проханням навчити їх малювати.

В один час бажаючих стало так багато, що я зважилася на відкриття окремої арт-студії, яка функціонує й донині. Це маленька творча майстерня, відвідувачі якої забувають про все, беруть до рук фарби і починають творити. Щоб намалювати щось чарівне і миле серцю, спеціальна освіта не потрібна, та й не у всіх є час на навчання, а хочеться просто спробувати. Я зі свого боку допомагаю, підказую, але перш за все даю простір для самовираження – як душа бажає. Кожен може обрати тематику і сюжет картини, навіть на групових майстер-класах всі малюють різне, – веде далі власниця арт-студії «NBArt».

– Я облаштувала затишне і комфортне місце для таким самих творчих людей як я. Там живуть мої картини – можна подивитися, щось обрати і придбати. Паралельно відвідую заняття в художній школі, додатково проходжу курси в більш досвідчених художників. Як і планувала до повномасштабної війни, буду навчатися далі і робитиму це протягом життя».

Частину прибутку від продажу картин і проведення майстер-класів Надія Бойко передає на допомогу дитячому будинку та дітям, які цього потребують. Радіє, що завдяки творчості прямо чи опосередковано може робити щасливими так багато людей навколо.

Юлія Демусь

Готуємо кошик з фруктами до церкви і страви з яблуками вдома: 19 серпня  святкуємо Другий Спас (ФОТО)

У Коростені підготували розмальовку, аби розповідати дітям про безпеку під час війни (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Хочеться, щоб люди оточували себе красою, прикрашали оселі справжніми картинами», – художниця з Житомира Надія Бойко (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*