«Хто куди»: житомирські депутати розповіли, чи балотуватимуться знову, та яку команду хочуть обрати

До складу Житомирської міської ради входить 42 депутати. За час роботи цієї каденції багато хто з них змінив політичні погляди, партії, фракції. А наближення чергових місцевих виборів лише активізувало ці процеси.

Рух Чесно з’ясовував, «хто і куди» з місцевих депутатів планує балотуватися.

6 міських голів презентували свою політичну партію мерів «Пропозиція» 19 червня 2020 року у Києві, на Житомирщині представлення команди ще не відбулося. До складу «Пропозиції» входять міські голови з Дніпра — Борис Філатов, Миколаєва — Олександр Сєнкевич, Чернівців — Олексій Каспрук, Каховки — Андрій Дяченко та Житомира — Сергій Сухомлин. У 2014 році ця партія існувала під назвою «Нова європейська Україна», але у квітні цього року вона перетворилася на «Пропозицію», керівником якої став директор Департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради Андрій Пильченко.

Голова фракції БПП «Солідарність» Юрій Мойсеєв збирається  приєднатись до команди міського голови Сергія Сухомлина, він також зазначив, що деякі однопартійці теж хочуть доєднатися до партії мерів «Пропозиція»:

«За всіх я сказати не можу. Скажу за себе, що я балотуватимусь від команди мера Сергія Сухомлина. Я знаю, що деякі депутати від  „Солідарності“ теж ітимуть у команді мера».

 

А от однопартієць Петро Рудь зауважив, що поки не визначився, чи буде висуватися на наступний термін до міської ради. Рудь має своїх депутатів в «Солідарності», які працюють у його компанії чи фірмах, до яких він причетний.

Голова «Радикальної партії Олега Ляшка» Олександр Ракович теж думає приєднатися до політичної партії міських голів: 

«Найпевніше, я йтиму від цієї команди. Але ще є час подумати», — додав депутат.

Очільник «Свободи» Віктор Брокарєв сказав, що його команда все ще не вирішила, балотуватися на вибори чи ні: 

«Поки що з’їзду партії не було, тому щодо виборів нічого сказати не можу».

Депутат ВО «Батьківщина» Геннадій Забродський вважає, що про місцеві вибори 2020 року говорити ще зарано:

«Чесно кажучи, ми навіть не могли говорити про це, бо ж ви самі бачите, що відбувається. В умовах вірусу то було б навіть некоректно. Зараз депутати працюють у режимі допомоги, спілкування з виборцями своїх округів, бо склалася така непроста ситуація. Тим паче питання щодо балотування повинно вирішуватися під час з’їзду партії. А партія в нас велика. І це поки що неможливо через карантин. І я теж особисто для себе прийматиму рішення щодо балотування пізніше».

Депутат Олександр Рибак досі не визначився, чи буде він знову висуватися в міську раду. 

«Були перемовини з місцевими організаціями „Голосу“ та „Слуги народу“. Але, якщо чесно, я для себе не вирішив. Бо, якщо говорити про роботу в міськраді, то, знаєте, один у полі не воїн. На час балотування у 2015 році рейтинг партії був 12%. А потім так це все… Я писав листи Садовому щодо ситуації з Наталією (Чиж, — ред.), але реакції не було. Ну то якщо ми не потрібні партії, то ми й вийшли», — розповів Рибак.

«Щодо цього балотування, то ще ж усе залежить від законодавства. То поки що нічого не зрозуміло. Ну в нас деякі депутати пішли в інші партії. Там Шевчук — у „Батьківщині“, Юзвинський — до ОПЗЖ. Щоправда, чесно кажучи, я не зовсім розумію таку позицію. Та він очолює комунальне підприємство. І мер час від часу заручається підтримкою „Опоблоку“ для голосування за певні проєкти. Там усі в ОПЗЖ керують комунальними підприємства, чи Тичина — приватним ЖЕКом. Пороздавав посади — і має підтримку», — зазначив Рибак.

Голова фракції «Опозиційний блок» Наталія Леонченко на минулих виборах балотувалася у Житомир від «Опозиційної платформи — За життя». Про цьогорічні плани партії Леонченко говорити відмовляється.

«Усю інформацію вона зможе надати пізніше, коли матиме час», — сказав один з її заступників.

Слідом за Леонченко тримає інтригу  і Любов Цимбалюк. Поки що вона не хоче розповідати, чи буде йти в депутати ЖМР і яку політичну силу обере. Зараз вона спокійно співпрацює з іншими позафракційними депутатами.

Нагадаємо, «Прогули та «гречкосійство»: чим відмітилися депутати Житомирської міської ради за 4 роки?


Будьте першим, хто прокоментував "«Хто куди»: житомирські депутати розповіли, чи балотуватимуться знову, та яку команду хочуть обрати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*