Кіберполіція разом з іноземними колегами викрила транснаціональне хакерське угруповання

Кіберполіція разом з іноземними колегами викрила транснаціональне хакерське угруповання

Починаючи з 2020 року, члени транснаціонального хакерського угруповання використовували шкідливе програмне забезпечення Ragnar ransomware для атак на 168 компаній у країнах Європи та Америки. Ці атаки припинилися завдяки багаторівневій міжнародній операції, яку спільно провели оперативники Департаменту кіберполіції під керівництвом Київської міської прокуратури, спільно з Європолом, Євроюстом і правоохоронними агентствами Франції, Чехії, Німеччини, Італії, Латвії, Нідерландів, Іспанії, Швеції, Японії та Канади.

Протягом 2020 року зловмисники заражали компанії шкідливим програмним забезпеченням, викрадали конфіденційну інформацію та вимагали від 5 до 70 мільйонів доларів у криптовалюті за її повернення. Організатори угруповання розподіляли обов’язки між учасниками, відповідальними за збір інформації та створення шкідливого програмного забезпечення.

У співпраці з правоохоронними органами Європейського союзу та країн Азії, українські правоохоронці провели обшуки в Києві, вилучивши ноутбуки, мобільні телефони та електронні носії інформації. В одного з розробників шкідливого програмного забезпечення була проведена затримка во Франції, а обшуки також відбулися в Іспанії, Латвії та Чехії. Наразі французькі правоохоронці розслідують це кримінальне провадження за рядом статей Кримінального кодексу Франції.

Україна та Чехія викрили шахраїв, які шляхом «фішингу» привласнювали гроші європейців

Кіберполіція викрила шахраїв: обіцяли працевлаштування, «заробили» понад 2 млн грн

Будьте першим, хто прокоментував "Кіберполіція разом з іноземними колегами викрила транснаціональне хакерське угруповання"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*