Комісія погодила розміщення МАФу депутата міської ради, новий директор ТТУ – проти

Питання встановлення МАФу на Хлібній, 23 вкотре розглядала депутатська комісія. Обговорення було досить насиченим. Адже знайшлися як і прихильники, так і противники встановлення депутатського кіоску.

Дискусії встановлювати чи ні тимчасову торгівельну споруду на вулиці Хлібна, 23 тривають уже давно. На комісії, яка вкотре відбулась у приміщення міської ради, були присутні 14 із 19 членів. Ще на початку розгляду питання секретар робочої групи Олена Чемерис наголосила, що об’єкт є не зовсім новий, він переміщується з вул. Чуднівської, 106.

Суперечливе питання

Серед присутніх на комісії був і новий керівник ТТУ Євгеній Демчик, який активно підтримує противників нової споруди на Хлібній. Він повідомив про недоцільність розгляду даного питання, оскільки в місті діє мораторій на встановлення нових тимчасових споруд. Окрім того, Демчик нагадав директору департаменту архітектури та містобудування Ігорю Блажиєвському про рішення, підписане попереднім головним архітектором, а саме про відмову Боровському у перенесенні МАФу на Хлібну, 23.

Ігор Блажиєвський розповів, що не став брати на себе відповідальність щодо цього питання саме тому і виніс його на розгляд комісії.

«Згідно рішення міської ради, у Житомирі насправді не розміщуються нові тимчасові споруди. Але в рішенні не написано про таке питання як перенесення. У нас є випадки, коли на центральних вулицях стоять старі тимчасові споруди. І є тенденція цивілізованого світу їх звідти прибирати до місць, в яких здійснюється торгівля. Я це питання особисто на себе не взяв як керівник місцевого органу архітектури, а виніс на розгляд робочої групи. І вважаю, якщо дане місце не суперечить протипожежним нормам, і якщо замовник погодить балансоутримувачу рекомендації, то питання перенесення ми можемо колективно розглянути», ─ пояснив директор департаменту архітектури та містобудування.

Що думають жителі Хлібної, 23?

Як відомо, деякі мешканці активно противились розміщенню МАФу поряд зі своїм будинком. Про це під час комісії нагадав один з її членів Євген Демчик: «Немає можливості там для встановлення цього об`єкту. Люди проти будь-якої забудови. Це їхня ділянка. Вони планують там створити дитячий майданчик».

Але наразі більшість власників квартир на Хлібній 23 не проти встановлення МАФу. Про це доповіла секретар комісії: «Є погодження власників квартир прилеглого будинку. Потрібно погодження інженерної інфраструктури міста. В будинку 41 квартира. 27 квартир дали згоду на розміщення споруди».

На засідання комісії були присутні й мешканці даного будинку. Деякі з них погоджувались на встановлення споруди, а деякі виступали проти.

Мешканка квартири 12 позитивно висловилась щодо встановлення крамниці: «Коли ми підписали дозвіл, нам протягом двох місяців зробили паркан. Мешканці нашого будинку самі на це фінансово неспроможні. Це центр міста, там повно наркоманів, пияк і бомжів. І всі це знають. Тепер в нас таких осіб менше. І якщо людина встановить там МАФ, там не буде цього безладу».

«Я не згодна, що 27 квартир за побудову, бо наскільки мені відомо лише 6 чи 8 квартир за побудову», ─ висловила свою думку інша мешканка будинку.

Окрім того, з проханням підтримати наміри перенесення МАФу виступили деякі активісти та директор житлово-будівельного кооперативу № 2.

Вислухавши всі сторони, 11 членів комісії проголосували «за», один – «проти» і двоє утримались.

Подальші прогнози

Невдоволений таким рішенням член комісії Євген Демчик розповів: «Жителі будинку, які незгодні зі встановленням споруди, оскаржуватимуть це рішення у суді».  

На противагу тому, депутат міської ради Михайло Боровський після засідання спілкувався з мешканцями, які прийшли до міської ради висловити невдоволення щодо побудови.

«До сьогодні більше людей були проти. Люди мені сказали, що якщо я виконаю всі умови вони підпишуть дозвіл.  Я все виконав, окрім побудови дитячого майданчику, який я побудую пізніше. Сьогодні я пояснив незгодним мешканцям, що все буде добре і вони будуть задоволені. Після чого вони вже трохи пом’якшили свою думку. Думаю, вони вже не будуть так категорично проти», розповів чиновник.

Наразі, щоб встановити тимчасову споруду депутату потрібні ще погодження пожежних служб та інших інстанцій. Зокрема, відповідні установи визначать чи не заважатиме споруда комунікаціям, підведеним до будинку.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Комісія погодила розміщення МАФу депутата міської ради, новий директор ТТУ – проти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*