Консультації психолога, розвиваючі заняття, англійська, майстер-класи для дітей і молоді від «YMCA» у Житомирі (ФОТО)

«YMCA» – одна з найбільших молодіжних організацій у світі. Це не релігійний рух, в основі діяльності якого лежать християнські цінності. Організація була заснована в 1844 році в Лондоні і нині представлена у понад 120 країнах світу та нараховує більше 64 млн членів.

«YMCA» є у багатьох містах і містечках нашої країни, а перший осередок асоціації з’явився Києві у 1913 році. Втім, революція 1917-го припинила його діяльність. Знову відновити свою роботу «YMCA» в Україні зміг лише у 1993 році, а через три роки одне із представництв зареєструвала у Житомирі Тамара Коц.

«YMCA Україна» – всеукраїнський волонтерський рух, який об’єднує людей для особистісного зростання, взаємної допомоги та соціального служіння. Спілка має 25 локальних осередків, зареєстрована в Міністерстві юстиції України та ефективно співпрацює з низкою українських, міжнародних, державних та громадських організацій та культуротворчими церквами, турбується про гармонійний розвиток та майбутнє молоді, формує молодіжну політику країни та задовольняє потреби громад через різноманітні актуальні програми. «YMCA» відкритий для всіх, незалежно від статі, етнічної приналежності, релігійних уподобань та інших розбіжностей. Емблема асоціації – трикутник, символізує дух, розум та тіло. Основні принципи – рівні можливості для всіх, сімейна атмосфера, всебічний розвиток, інклюзивність, екологічна свідомість, духовність, ведення здорового способу життя, права людини, результативність. Цінності – любов, турбота, повага, відповідальність і чесність.

За понад 20 років представникам «YMCA» у Житомирі вдалося реалізувати різні програми за кількома напрямками – молодіжна неформальна освіта й лідерство, правозахисна діяльність, здоровий спосіб життя, профілактика ВІЛ/СНІД, соціальна робота з дітьми із кризових категорій тощо. З 2018 року основна увага була зосереджена на особистісному рості волонтерів ММГО «Християнська спілка молоді „YMCA“» у сфері неформальної освіти, соціальних, мистецьких, інклюзивних, спортивних, профорієнтаційних, бізнес-орієнтованих проєктів, подорожах по Україні та за кордоном, міжнародних обмінах.

На сьогоднішній день «YMCA» у Житомирі продовжує працювати заради всебічного розвитку дітей, підлітків і молоді. З цією метою у них діє дитячий клуб «Вулик-YMCA», молодіжний простір «Y’Space», англомовний клуб, творчі майстер-класи, а напередодні різдвяних свят проводили «Школу колядок», учасників якої можна було почути на традиційному фольклорному фестивалі «Янголи віншують».

У період зимових канікул організували денний табір для школярів, де на них чекали знайомство і спілкування, перегляд фільмів, виготовлення різних виробів (свічки, магніти, значки, підвіски із полімерної глини, ялинкові іграшки та прикраси, витинанки, плетіння павука із соломи, самчиківський розпис), читальний клуб, малювання, ліплення з пластиліну, настільні, командні та рухливі ігри, розмовна англійська, чаювання.

Дитячий клуб «Вулик-YMCA» – це розвиваючі, інтерактивні й терапевтичні заняття для наймолодших діток віком від 2,5 до 6 років.

Для старших діє «Y’Space», де проводять тренінги, неформальні зустрічі, клуб англійської мови, майстер-класи, вечірні посиденьки, заняття з комплексного розвитку, настільні ігри. Окремо є можливість записатися на консультації до дитячого та підліткового психолога (вівторок та четвер 14.00-16.00).

Підлітки та молодь також долучаються до різних ініціатив на підтримку ЗСУ: допомагають плести кавери (нашоломники) і маскувальні сітки у волонтерській майстерні «Свій за Свого», роблять обереги – ангелів, малюють і пишуть листи з побажаннями, прикрашають шоколадом печиво для захисників, приносять матеріали для виготовлення окопних свічок.

«Ангеліна Нестерова – керівниця зразкового фольклорного гурту «Джерельце», яка проводить «Школу колядок», відповідає за ще й за напрямок із плетіння маскувальних сіток, нашоломників. Вона перебуває YMCA Zhytomyr» практично із самого початку. «Анастасія Нестерова – засновниця клубу «Вулик», допомагає із «Школою колядок», виступає менторкою/ наставницею волонтерів. Заняття у «Вулик-YMCA» веде Раїса Оринчак, англійську мову для молодшої школи – Наталія Куник, а Світлана Дергун – психологиня, – розповідає про команду «YMCA Zhytomyr» виконавча директорка, викладачка англійської для підлітків Анна Соколова, яка також налагоджує міжнародні зв’язки і молодіжні обміни. – У нас були ще «Школа щасливого батьківства» від педіатрині Надії Жигалової, тренінги-знайомство з ННС (ненасильницьким спілкуванням, виховання в сім’ї свободою), від Михайла і Галини Городок, бізнес-школа від тренерів Андрія Карташова і Михайла Городка, ми брали участь в заходах «Майстерні міста» від Агенції розвитку м. Житомир, екологічній акції «Чисті береги» Соколовського кар’єру та інших».

Важливо, що більшість заходів «YMCA Zhytomyr» можна відвідати на безоплатній основі, але для деяких передбачені благодійні внески, зокрема на придбання матеріалів. Про це організатори попереджають завчасно в анонсах. Для дітей ВПО, військовослужбовців та інших соціальних категорій діють знижки чи повністю відсутня оплата.

«YMCA Zhytomyr» можна знайти у приміщенні «Місцевого Навколокультурного простору» за адресою пров. Скорульского 5. Уся детальна інформація на сторінці у мережі Фейсбук або за телефоном 098 194 54 52 (Viber).

Юлія Демусь

Проєкт #Містосад: відновлена теплиця, декоративні рослини і гурток для школярів у Коростишеві (ФОТО)

Поліський національний університет в Житомирі запрошує в свій контактний зоопарк (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Консультації психолога, розвиваючі заняття, англійська, майстер-класи для дітей і молоді від «YMCA» у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*