Емоційна підтримка: житомирські кінологи зі своїми вихованцями допомагають військовим та дітям (ФОТО)

Катерина Стрілець – кінолог із 12-річним досвідом, працює у «Житомирській академії поліції», а також займається розведенням собак породи «Німецька вівчарка» та «Джек-рассел-тер’єр», виступає і їздить на змагання.

З іншими кінологами міста об’єдналися у волонтерську команду – група емоційної підтримки «DOG HELPS TO LIVE». Співпрацюють із БФ «Справжні українці» і протягом 8 місяців проводять заходи для військових, дітей внутрішньо-переміщених осіб та інших категорій.

Разом зі своїми вихованцями долучаються до святкових дитячих подій, відвідують госпіталь і медзаклади, де воїни проходять лікування після отриманих на фронті травм і поранень, реабілітацію.

Нині у команді, окрім Катерини, ще чотири кінологи – Юлія Куренкова, Надія Торчук, Катерина Гаврільченко, Андрій Щелчков, але підтримати ініціативу можуть й інші. Головні вимоги – їх собачки повинні любити людей і доброзичливо взаємодіяти з ними, без проявів агресії, бути спокійними чи активними, залежно від ситуації та аудиторії, слухняними, виконувати команди тощо. Так само «DOG HELPS TO LIVE» готові відгукнутися на запрошення інших благодійних організацій чи фондів, які опікуються захисниками й дітьми.

«Програма для дітей і військовослужбовців, звичайно, відрізняється. Загальна тривалість – година-дві. У першому випадку ми обов’язково представляємо показові виступи, адже діти люблять подивитися, що собачки вміють і можуть, як виконують різні вправи. Показуємо трюки, слухняність, пошук імітаторів вибухових речовин. Крім цього, їм також цікаво гратися із собаками, бігати, кидати м’ячик, особливо якщо це джек-рассел-тер’єр, тобто рухові ігри, – пояснює Катерина Стрілець.

– Для військовослужбовців основна увага зосереджена на спілкуванні: вони гладять собак, які сидять поруч чи на руках.. У мене собака з дітьми активний, а з бійцями я можу посадити, відійти і він залишатиметься на місці, його можна гладити, він не бігатиме чи стрибатиме. Може виконувати і таку, й таку роботу. До речі, в госпіталі, куди ми їздили влітку, теж робили показові виступи на майданчику під відкритим небом. До нас медперсонал завжди виходить, дивиться і для них це певна розрада.

Спочатку, коли хлопці-військові приходять на зустріч, вони зажаті, не посміхаються, замкнуті, але під час спілкування з тваринами ситуація помітно покращується: усі присутні стають радісні, позитивні, активні, деякі беруть корм і пробують якісь команди давати, виходять зі свого такого стану невизначеності, похмурості».

У команді групи емоційної підтримки «DOG HELPS TO LIVE» є бельгійська вівчарка малінуа, джек-рассел-тер’єри, золотисті ретривери, німецька вівчарка: кожен кінолог зі своєю собакою.

Волонтер фонду «Справжні українці» Альберт Саіфутдінов розповідає, що співпрацювати із кінологами почали навесні минулого року. Тоді вперше завітали з дітьми у «Житомирську академію поліції» і дізналися від Катерини Стрілець про групу кінологів, які готові долучатися до таких заходів. Зі свого боку фонд взяв на себе усі організаційні моменти подальших зустрічей, а кінологи – забезпечили їх проведення. Таким чином встигли побувати у дитячих садках, освітніх закладах, де проходять навчання діти з інвалідністю, пришкільних таборах, подбали про дозвілля для дітей, які разом з батьками тікали від війни та окупації. Нині зосередилися на терапії для військовослужбовців ЗСУ і мають плани рухатися в цьому напрямку й надалі.

«Служба і військовий обов’язок зобов’язує чоловіків і жінок брати в руки зброю, захищати свою Батьківщину. На власні очі багатьом з них доводиться бачити жахливі речі – кров, відірвані кінцівки, смерть та зруйновані міста. Такі події залишають глибокий відбиток на духовному і психологічному стані людини, проте далеко не всі можуть з цим трагічним вантажем повернутися в соціум, вести звичний спосіб життя. Щоб прискорити реабілітацію військовослужбовців волонтери БФ «Справжні українці» разом із кінологами влаштовують сеанси каністерапії. Це один з видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак. Коли пес присутній у приміщенні, майже всі одразу відзначають, що атмосфера швидко змінюється. І ця зміна дозволяє людині, яка знаходиться поруч з собакою, почуватися спокійніше, більш розкутіше. Під час виступу песиків в усіх присутніх починає з’являтися усмішка, негативні думки відступають», – ділиться Альберт Саіфутдінов.

Юлія Демусь

Військовий кінолог з Житомира про особливості роботи, поради господарям собак і тварин на війні (ФОТО)

Мистецтво зцілює: арт-терапія для військових, ветеранів війни та рідних загиблих воїнів у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Емоційна підтримка: житомирські кінологи зі своїми вихованцями допомагають військовим та дітям (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*