Житомирянка Валентина Волкова у квітні минулого року через повномасштабне вторгнення російських військ разом із дітьми виїхала за кордон, де її і застала звістка про те, що на фронті загинув рідний брат. Жінка почала шукати самотужки будь-яку інформацію щодо обставин його зникнення, спершу в онлайн-режимі і під час телефонних розмов із побратимами, а після повернення додому продовжила пошукову діяльність разом з родинами інших військових, які опинилися в такій самій ситуації.
Консолідували свої сили, створили громадську організацію «Знайти і повернути. 57/34» (військовослужбовців 57 бригади 34 батальйону).
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/342348437_1018267399150325_2069389679786562326_n-1024x766.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/341691305_643697237579114_4177346384850881038_n-1024x766.jpg)
Валентина не втрачала віру в те, що брат живий і через сім місяців пошуків нарешті знайшла підтвердження цьому – упізнала його серед полонених на одному відео, яке опублікували на ворожому ресурсі. На жаль, за рік війни із цього батальйону повернути з полону вдалося лише шість військовослужбовців. Брата Волкової у їх числі нема, та вона не здається і навпаки допомагає іншим – консультує і надає інформаційний супровід.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/340184124_3121644758134750_4918648268740508230_n-1024x576.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/340067636_3334394683488563_7619971946142006003_n-1024x875.jpg)
З листопада минулого року Валентина Волкова була призначена регіональною координаторкою в Житомирській області представництва Офісу Уповноваженого з питань осіб, зникли безвісти за особливих обставин.
Наголошує, що безпосередньо пошуками не займається, але рідні зниклих безвісти захисників та цивільних осіб через неї можуть передавати дані про них – деталі й обставини зникнення, час і місце останнього виходу на зв’язок, особливі прикмети, фото, сповіщення та іншу інформацію. Відповідно до цього створюється окремий кейс по кожному зверненню, а далі йде на опрацювання аналітиків у Офісі Уповноваженого.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/znykli1_page-0001-1024x724-1.jpg)
Крім цього, надає зразки анкет і заяв, які необхідно заповнити і направити у інші державні та правоохоронні органи, розповідає про алгоритм подальших дій. Свого часу, додає пані Валентина, усе це доводилося робити самостійно, збираючи інформацію по крупинках, адже інстанції, де їй і сотням інших могли фахового усе пояснити і направити на вірний шлях, ще не було.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/336711815_933437311304790_1766981005076252791_n.jpg)
«Моє основне завдання – координація дій тих, рідний або друг яких зник безвісти. Коли так стається, люди переважно не знають куди йти, до кого звертатися, починається паніка, страх, емоції переповнюють. Регіональні представництва Офісу Уповноваженого з питань осіб, зникли безвісти за особливих обставин відкрили саме для того, щоб допомагати, підтримувати у такий момент і супроводжувати надалі, допоки ми не досягнемо бажаного результату чи принаймні отримаємо хоч якесь підтвердження того, що військовий поранений, загинув чи знаходиться у полоні, – говорить Валентина Волкова. – Подеколи на це йдуть тижні, місяці і більше часу, але ми не залишаємо без уваги жодне звернення і завжди перебуваємо на контакті.
Я сама розумію, що це таке шукати рідних – тривалий і виснажливий процес, за яким стоїть доля конкретної людини. Ми надаємо усі контакти, номери телефонів, куди можна звертатися, даю роз’яснення, що потрібно робити і що категорично робити не можна, допомагаю у вирішенні питань по кримінальному провадженні, бо тут велика проблема і майже кожна родина приходить із тим, що слідчий не виходить на контакт і вони не знають, де їхня справа знаходиться. Якщо рідні не можуть отримати відповідні документи із військової частини, також надаю зразки заяв і пояснюю, як все правильно зробити, щоб отримати відповідь. Коли є питання по отриманні грошового забезпечення, яке по певним причинам не надають, то пояснюю це з юридичної точки зору – мають право на це чи ні. Повністю надаю супровід і людина, яка вперше до мене приходить чи телефонує, отримує чітке розуміння подальших дій. Найбільша проблема рідних – відсутність інформації: що з ним сталося, де перебуває зараз, як знайти тіло і гідно поховати героя. Допомагаємо у питаннях повернення/обміну тіла, ексгумації, захоронення».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/339591609_548949764047121_3886114045346747585_n-1024x768.jpg)
За словами Валентини, одразу після повідомлення про те, що військовослужбовець зник безвісти, треба звернутися до військкомату, звідки він призивався на службу, отримати сповіщення про його статус. Також необхідно написати заяву в поліцію, здати тест ДНК. Окремо залишити заявку (анкету) в представництві Офісу Уповноваженого з питань осіб, зникли безвісти за особливих обставин.
Звернутися до регіонального координатора у Житомирській області можна особисто за адресою: м. Житомир, площа Корольова, 5, кв. №2 або за телефоном: +38 (097) 140-37-12.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/339941558_921245685755501_8513245217768405744_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/339759740_1460963511106484_1373139175700378994_n-1024x488.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Координаторка в Житомирській області представництва Офісу Уповноваженого Валентина Волкова про пошуки зниклих безвісти (ФОТО)"