«Кошмарити не будемо»: яким буде на Житомирщині надзвичайний стан

Протягом 48 годин Верховна рада має затвердити указ президента про запровадження надзвичайного стану в Україні. Керівництво Житомирщини спільно з силовиками повідомило, що зміниться для жителів області після введення НС. 

За словами голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка, жителі особливих змін не відчують. Втім, про акції чи мітинги на найближчих 30 днів доведеться забути.

«Ми очікуємо на прийняття цього рішення вже сьогодні увечері. Наголошую, це не воєнний, а надзвичайний стан. Для звичайних громадян наразі нічого не зміниться, хіба що вони побачать більше правоохоронців на вулицях та поблизу адмінбудівель. Сьогодні о 16:30 почне роботу оперативний штаб на чолі з головою ОДА. Крім того, регулярно будуть проводитися брифінги оперативного штабу. Тому будь-які зміни в оперативній обстановці будуть миттєво повідомлятися населенню», — пояснив голова Житомирської ОДА.

Як пояснив посадовець, як тільки Верховна Рада проголосує за введення надзвичайного стану, встановлюється заборона проведення масових заходів. Разом з тим, комендантська година на території Житомирщини вводитися не буде.

«Правоохоронці працюватимуть в посиленому режимі. Також збільшиться кількість нарядів. Якщо до запровадження поліцейські повинні були мати підстави для зупинки автомобіля та його огляду, то в умовах надзвичайного стану зупинка транспортних засобів та їх огляд може проводитися без таких підстав. Так само й перевірка документів у населення. Тому жителі мають поставитися до цього з розумінням», — пояснив тво начальника ГУНП в Житомирській області Володимир Шевців.

Голова ОДА натомість закликав мешканців не піддаватися на провокації, постійно перевіряти інформацію та брати її лише з достовірних джерел. Зокрема, офіційного сайту облдержадміністрації, міської ради чи його особистої сторінки у фейсбуці.

Віталій Бунечко закликав відкласти політику та об’єднатися задля спільної ідеї.

«Сьогодні є одна спільна проблема, яку разом потрібно вирішувати. Я хочу звернутися до представників бізнесу, які можуть долучатися до допомоги для територіальної оборони. Наразі ця підтримка буде дуже потрібною», — сказав Віталій Бунечко.

Також Житомирщина готується до можливого прийому біженців зі сходу. За словами міського голови, наразі вивчають, де можна їх розмістити за потреби.

«Наразі ми пропрацьовуємо варіанти. Робота ведеться постійна. В понеділок ми плануємо провести навчання щодо оповіщення населення. На позачерговому засіданні сесії міської ради ми виділяємо кошти на доукомплектування сховищ та закриття потреб територіальної оборони. Також ми переводимо 50 мільйонів гривень в резервний фонд на закупівлю харчових продуктів. Завдання — забезпечити 30 тисяч населення протягом місяця», — розповів Житомирський міський голова.

Щодо безпекової ситуації на кордоні з Білоруссю, то вона наразі спокійна. Про це розповів керівник управління СБУ в Житомирській області Сергій Лисак.

«На Українсько-Білоруському кордоні провокацій не було. Кордон надійно захищений», — констатував він.

В Україні вводять надзвичайний стан

Як діяти в надзвичайній ситуації – пам’ятка житомирянам

Поради на випадок артилерійських обстрілів

Будьте першим, хто прокоментував "«Кошмарити не будемо»: яким буде на Житомирщині надзвичайний стан"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*