В Житомирі, Домі української культури 5 березня відкрилася виставка, приурочена 100-річному ювілею Миколи Максименка та 10-річчю спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Микола Максименко – народний художник України, Почесний академік Національної академії мистецтв. За серію пейзажів «Україно моя» у 1992 році йому присвоїли звання лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка.
Роботи житомирського митця можна зустріти в багатьох музеях України, Японії, Болгарії, Франції, Монголії, Канади, Італії, Китаю, тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-40-2-1024x694.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-40-1024x768.jpg)
Микола Максименко дуже любив та часто відвідував Крим.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-41-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-42-1024x682.jpg)
«Коли його, дев’ятнадцятирічного учасника Другої світової війни, важко поранили у 1943 році, він залишився без ока та з безліччю осколків у голові. Дивом вижив і дав собі слово – ніколи не малювати війну, смерть і кров. Лише живе та красиве. Його роботи сонячні й барвисті. Наповнюють серце радістю», – розповідає вдова митця Валентина Забродська.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-44-1024x709.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-49-1024x768.jpg)
Виставка триватиме до 29 березня 2024 року з 10:00 до 19:00.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-52-1024x688.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-54-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-55-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-55-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-56-1024x774.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-53-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-27-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-59-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-58-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-51-59-2-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-00-1024x655.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-02-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-04-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-04-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-05-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-06-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-06-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-08-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-09-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-10-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-11-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-12-2-1024x767.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-12-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-12-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-13-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-13-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-15-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-15-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-17-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-18-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-21-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-22-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-26-1024x707.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-28-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-28-1024x706.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-05_19-52-29-1024x698.jpg)
ФОТО: Тарас ОРЕШНІКОВ
Гаївки, гагілки, ягілки, риндзівки: в Житомирській обласній філармонії закликали весну (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Крим наш. Весна надії». В Житомирі відкрили виставку картин Миколи Максименка (ФОТО)"