«Крим наш. Весна надії». В Житомирі  відкрили виставку картин Миколи Максименка (ФОТО)

В Житомирі відкрили виставку картин Миколи Максименка

В Житомирі,  Домі української культури 5 березня відкрилася виставка, приурочена 100-річному ювілею Миколи Максименка та 10-річчю спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Микола Максименко – народний художник України, Почесний академік Національної академії мистецтв. За серію пейзажів «Україно моя» у 1992 році йому присвоїли звання лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка.

Роботи житомирського митця можна зустріти в багатьох музеях України, Японії, Болгарії, Франції, Монголії, Канади, Італії, Китаю, тощо.

Микола Максименко дуже любив та часто відвідував Крим. 

«Коли його, дев’ятнадцятирічного учасника Другої світової війни, важко поранили у 1943 році, він залишився без ока та з безліччю осколків у голові. Дивом вижив і дав собі слово – ніколи не малювати війну, смерть і кров. Лише живе та красиве. Його роботи сонячні й барвисті. Наповнюють серце радістю», – розповідає вдова митця Валентина Забродська.

Виставка триватиме до 29 березня 2024 року з 10:00 до 19:00.

ФОТО: Тарас ОРЕШНІКОВ

Гаївки, гагілки, ягілки, риндзівки: в Житомирській обласній філармонії закликали весну (ФОТО)

Розмови про справжню історію України:  в Житомирі Володимир Шовкошитний зустрівся з читачами та презентував новинки видавництва (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Крим наш. Весна надії». В Житомирі  відкрили виставку картин Миколи Максименка (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*