coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models

Кримський «чорнобиль»: кислотні дощі, загибель тварин та рослин, масова евакуація

У ніч з 23 на 24 серпня на заводі «Кримський титан» в Армянську відбулися викиди в атмосферу отруйної хімічної речовини. За одну ніч іржею покрилися металеві поверхні, а на дахах будинків і деревах з’явився маслянистий налітЯк розповідають самі місцеві, ті, хто спав з відкритими вікнами, захворіли дивною алергієюЛюдей нудитьпостійно чхають, тіло свербить. Знищена частина врожаюА місто, як в оповіданнях Стівена Кінга, покрив моторошний слиз.

Кримська влада визнала трагедію лише через два дні потому. Хоча місцеві жителі били на сполох та звертались куди тільки моглиАле між тим МНС бадьоро відрапортував, що звернень не було. Російська влада півострова ухвалила рішення зупинити на два тижні роботу заводу «Кримський титан» в Армянську, через кислотний накопичувач якого відбулося перевищення концентрації сірчистого ангідриду.

В місті люди ходять в масках (яких вже не залишилося в аптеках міста), рослини в’януть, вмирають тварини і птахи, металеві поверхні моментально іржавіють. Влада запевняє, що здоров’ю жителів нічого не загрожує. Але при цьому всіх дітей вивозять в санаторії і оголошують двотижневі канікули в школах і дитячих садах. 

    Отруйний вітер дістався вже й до материкової України. Як заявили в Держприкордонслужбі, кілька прикордонників на адмінкордоні з півостровом відчули нездужання і нудоту, після чого їм видали маски. Менш ніж в 50 км від Армянська знаходиться великий райцентр  Каланчак Херсонської області.

4 вересня вночі фахівці зафіксували перевищення допустимих норм концентрації шкідливих речовин в повітрі на півночі Криму. Жителів Криму попереджають про кислотні дощі після хімічних викидів. Попередження поширюють по смс і телефону.  Повідомляється, що після кислотного дощу шкіра покривається пухирями. Рятувальні служби наполегливо рекомендують не виходити під дощ, закривати вікна, остерігатись випарів. Також жителів Криму закликають утриматися від поїздок по місту, по можливості залишатися в квартирі або на роботі.

Жителі Армянська продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах в повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час.

5 вересня почалася евакуація дітей з Армянська в санаторії Криму. На збір речей давали годину.


Влада Криму заявила, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотного накопичувача, що використовується «Кримським титаном». Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов стверджує, що необхідність введення режиму надзвичайної ситуації на території Армянська немає. Для вирішення проблеми там бачать два шляхи. Наповнити заводський накопичувач водою з найближчої морського затоки. Або ж обробити відстійник спецрозчинами.

Фахівці вже висловилися, що перший метод не підходить, оскільки солона морська вода із затоки при взаємодії з хімікатами лише посилить їх вплив на людей і навколишнє середовище. Інший нюанс – на риття каналу піде не менше п’яти місяців, що може необоротно зіпсувати екологічну ситуацію. А в Херсонській області місцева влада не виключає евакуації населення з проблемних прикордонних сіл, якщо ситуація буде погіршуватися. З огляду на прогноз синоптиків на найближчі дні, такий розвиток подій цілком можливий.

Кислотний накопичувач заводу

6 вересня, в різних містах окупованого Криму випав кислотний дощ, про що заздалегідь попереджали синоптики. Опади мали іржаве забарвлення, в результаті чого калюжі на вулицях  придбали такий же колір.

Сімферополь. Дощ змив дорожню розмітку

«Якщо Російська Федерація не допустить до окупованого нею Крим міжнародну моніторингову місію для оцінки ситуації з викидами хімікатів на заводі «Кримський титан», Верховна Рада повинна визнати те, що сталося хімічною атакою, – заявив голова парламенту Андрій Парубій.  Закликаю міжнародні організації, в першу чергу природоохоронні, і інших міжнародних партнерів направити в окупований Крим недоторкану міжнародну моніторингових місію, яка могла б дати об’єктивну оцінку екологічної катастрофи, яка сталася на півночі окупованого Криму, а також визначити реальну загрозу для всього регіону».

Відкриваючи пленарне засідання Парубій заявив, що у разі недопущення моніторингової місії на територію окупованого Криму, Верховна Рада України повинна визнати цю катастрофу ще одним фактом хімічної атаки, вчиненої російськими окупантами в Криму, яка також направлена ​​проти українських громадян.

В соцмережах користувачі публікують відео  колони автобусів виїжджають з міста в напрямку Ялти. Разом з тим представники окупаційної влади продовжують стверджувати, що загрози для життя населення немає. Городяни, схоже, цим запевненням не довіряють  відвозять дітей, а ті, хто залишився в місті, масово закуповують маски. Вони, до речі, вже в дефіциті  в соцмережах місцеві публікують прохання про допомогу.

«Дуже нагадує Чорнобиль в плані послідовності подій  замовчування, заперечення, применшення впливу та наслідків. З тією тільки різницею, що тоді, окрім АЕС, і не було винних на горизонті, а зараз провину перекидують з одного завода на інший. Мені взагалі здається, що військові (в Армянську частина) якусь зброю випробовували чи завезли і щось пішло не так», – коментують у фейсбуці.

На думку кримського громадського працівника Володимира Гарначука, не існує жодного варіанту збереження виробництва в Армянську. Він закликає владу визнати необхідність переселення, щоб прискорити процес адаптації місцевого населення.

«Немає води немає виробництва, немає виробництва – немає роботи. Це інфраструктурна проблема, і чим швидше про це скажуть людям, і створять програму переселення з Армянська, тим швидше люди почнуть адаптуватися, потрібно створювати нормальну програму переселення туди, де є вода і зайнятість», написав Гарначук.

Підготував: Макс Сем


Матеріали на тему:

Будьте першим, хто прокоментував "Кримський «чорнобиль»: кислотні дощі, загибель тварин та рослин, масова евакуація"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*