Літо – пора не лише дозрівання, але й цвітіння багатьох овочів. Їх ми вже звично вирощуємо на дачі, на ділянці біля приватного будинку, на городі, у теплиці чи в полі. Існує безліч порад і рекомендацій, щодо того, які рослини краще садити поруч одне з одним, коли висівати, які сорти обирати, як доглядати, чим обробляти від шкідників, аби зібрати гарний урожай.
Овочі займають значну частину нашого раціону протягом усього року. Вирощене влітку й зібране восени, гарно зберігається і смакує взимку – морква, картопля, буряки, капуста, цибуля.
А от свіжі зелений горох, кавуни, дині, огірки, редиска, помідори, кабачки, кукурудза, різноманітна зелень із городу мають свою сезонність і у свіжому вигляді через деякий час псуються. Їх морозять, консервують, сушать. Придбати імпортні чи тепличні овочі можна в холодну пору в магазинах та на ринку.
ЩАВЕЛЬ
До слова, деякі овочі у перший рік після висівання (з насіння) вже можуть давати насіння (з дозрілого плоду) для наступного сезону – огірки, квасоля, кавуни, дині, кабачки, петрушка, гарбузи, кріп, салат, базилік, редиска, шпинат, щавель, помідор тощо.
Аби отримати насіння з буряків, моркви, їх коренеплід повторно висаджують на другий рік. Тоді з’являється цвіт, а з нього – насіння. Капусту на насіння використовують разом із корінням – восени викопують, зберігають у темному й прохолодному місті, а навесні висаджують. Іноді трапляється, що рослини цих культур в перший вегетативний рік можуть зацвісти, але збирати і висівати таке насіння не радять, адже схожість буде поганою, паростки слабкі, а до урожаю справа так може й не дійти. Дворічні рослини мають пройти усі етапи розвитку.
Овочі та зелень мають квіти й суцвіття різної форми, розміру та кольорів. Як виглядають деякі з них – пропонуємо переглянути у нашому фоторепортажі.
Будьте першим, хто прокоментував "Квасоля, диня, картопля, базилік, морква, капуста, цибуля, кавун, горох, щавель: як цвітуть (ФОТО)"