Біткойн в законі: Україна готується до легалізації криптовалюти

Україна готується надати криптовалютам легальний статус. Разом з тим українська спільнота отримає закон про оподаткування і звід регулюючих правил.

Повідомляється, що незабаром Верховна Рада прийме законопроект, згідно з яким передбачається введення 5-відсоткового податку на вивід криптовалют з біржових рахунків в фіатні гроші. Розробку документа доручено депутату від президентської партії (БПП) Олексію Мушаку.

Нардеп озвучив термін подачі проекту: вересень цього року. Податок в 5% буде введений на різницю між вартістю реалізації монет та оформленою документально вартістю їх покупки (або видобутку). Попередньо нове оподаткування буде працювати до 2025 року. Крім того, фізособам пропонується додатково оплачувати збір на військові потреби (1,5%).

Оподаткування буде діяти виключно при виведенні активів або купівлі товарів (наприклад, нерухомості). Обмін одних монет на інші оподатковувати депутати не планують.

Свою думку з приводу прийдешніх нововведень висловив керуючий партнер ЮК Юскутум Артем Афян:

«Влада не повинна втручатися в обмін між криптовалютами. Але вивід в традиційні гроші або реальний сектор необхідно фіксувати. П’ять відсотків мені здаються оптимальним варіантом. Фактично це вартість легалізації прибутку від роботи з криптоактивами».

Легалізація криптовалют в Україні

За проектом, регулювати криптоекономіку буде Національна комісія з фондового ринку та цінних паперів України. Раніше глава цієї організації Тимур Хромаєв заявив про завершення підготовки концепції регулювання криптовалютних транзакцій, яка поки що не опублікована. Але вже можна припустити, що комісія буде займатися не тільки видачею ліцензій біржам та обмінникам, але і регулюванням ICO.

Члени комісії уточнили, що їх турбують питання захисту прав інвесторів. Вони відзначили, що регулювання ICO має здійснюватися заради безпеки споживачів, але ніяк не заради самого регулювання.

Олександр Момот, виконавчий директор REMME — стартапа, який на початку цього року на ICO залучив $ 18 млн за один день, має принципово іншу думку. Він вважає, що для розвитку криптогалузі не варто поспішати з її регулюванням.

«Наші парламентарі не розуміють багатьох речей. Криптоіндустрія — річ дуже тонка, яка навіть в розвинених країнах слабко піддається контролю», — говорить він.

Нагадаємо, що в Білорусі ще в 2017 році легалізували криптовалюти і майнінг, а також звільнили всю галузь від оподаткування до 2023 року наказом Олександра Лукашенко.


Читайте також: Як розбагатіти на стартапах? 5 рецептів від успішних українців

Будьте першим, хто прокоментував "Біткойн в законі: Україна готується до легалізації криптовалюти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*