Маленькі житомиряни з порушенням зору стали учасниками майстер-класу з виготовлення світловідбивачів (ФОТО) | Times ZT

Маленькі житомиряни з порушенням зору стали учасниками майстер-класу з виготовлення світловідбивачів (ФОТО)

В рамках Європейського тижня мобільності 24 вересня учні Житомирської спеціальної школи №1, де навчаються діти зі зниженим зором, виготовили світловідбивачі. 

Під час заходу діти розповіли про те, як добираються до школи і дізнались чому важливо бути помітним в темну пору доби.  І саме для того, щоб бути помітнішим на дорозі, школярі вчились виготовляти флікери у формі пташки, лапки чи сердечка.

Маленька Настя самостійно і дуже швидко клеїла світловідбиваючу стрічку на фетр і зробила собі флікер у формі лапки.

А Глорія вирішила виготовити світловідбивач у формі серця.

«Думаю, я його прикріплю на рюкзак або одяг», – каже дівчинка.

«Дітям зі зниженим зором під час руху вулицями нашого міста часто дуже важко орієнтуватися. Не менш важливо, крім безпечної, комфортної та безбарʼєрної інфраструктури, дбати і про індивідуальні засоби та елементи безпеки. Тим паче діти виготовили їх власноруч. Такі заходи важливі для наших учнів. Ці невеликі світловідбивачі допоможуть малечі бути більш видимою для інших учасників руху.» – вважає Тетяна Федорчук, тифлопедагог і вчителька в школі, де навчаються діти зі зниженим зором.

Така практика вже давно існує в європейських країнах. Діти обов’язково повинні мати речі зі світловідбиваючими елементами.

Координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч, яка проводила майстер-клас, розповіла, що діти є найбільш незахищеними учасники дорожнього руху:

«В темну пору доби пішоходи, велосипедисти та користувачі електросамокатів стають практично невидимими для водіїв.Якщо ж на вашому одязі є світловідбивачі (флікер), то вони відбивають світло від фар автомобілів і цим самим допомагають бути більш помітними на дорозі. За допомогою простих, але якісних матеріалів ми разом із вчителями та дітьми зробили яскраві флікери».

Фото: Ольга Базалійська

Європейський тиждень мобільності – це щорічна загальноєвропейська ініціатива, що відбувається наприкінці вересня, яка спрямована на поліпшення стану довкілля і умов життя у громадах.

Заходи під час ЄТМ заохочують місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталу мобільність і розвиток екологічного транспорту.

Нагадаємо, що в Житомирі провели велошколу для дорослих та дітей.

Будьте першим, хто прокоментував "Маленькі житомиряни з порушенням зору стали учасниками майстер-класу з виготовлення світловідбивачів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*