IT LAB STUDIO
INNA BILA
HOVER

«Ми сильні і продовжуємо жити»: мами загиблих героїв України розповіли у Празі свою історію (ФОТО)

Сьогодні, 2 березня, у Житомирській міській раді відбулася зустріч з мамами загиблих героїв України, які повернулися з Праги, де проходила фотовиставка та прем’єра фільму «Атлантида».

«Проєкт „Ми. Мами. Сильні“ був створений „Домом ветеранів“. Він складається з двох частин. У першій частині презентували фотовиставку з портретами матерів, які спочатку тримають в руках портрети своїх героїв-синів. На знімках відображено біль і сум. А потім на фото ці самі жінки, одягнені у вишиванках і в українських хустках — це зовсім інші люди, які знайшли в собі сили жити далі», — розповідає волонтер Юлія Толмачова.

Крім того, волонтерка зізнається, що реакція у людей була зовсім різна:

«В перший день виставка проходила в Празі на майдані. Чехи підходили, просто плакали, і обнімали наших матерів. Навіть перекладу не потрібно було, адже вони все розуміли. Проте багато було провокацій з боку туристів з Росії, які хотіли спровокувати на якусь суперечку».

«Цей проєкт дуже важливий, багато хто навіть не знав, що в Україні війна. Цією фото виставкою ми показали нашу біль, з якою живемо, і будемо жити до кінця нашого життя. Цією виставкою донесли, що ми сильні, і продовжуємо жити. Нам було приємно, коли до нас підходили чехи-хлопці, і дякували, що наші діти не побоялися захищати нашу країну», — говорить мама загиблого героя Олена Максименко. 

Друга частина — це прем’єра українського фільму «Атлантида», який зайняв перше місце на Каннському кінофестивалі. Автор фільму Валентин Васянович. В «Атлантиді» розповідається про майбутню перемогу України у війні з Росією, і повернення окупованого Донбасу. У фільмі знімалися непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Завдяки кінострічці «Атлантида» у Венеції на кінофестивалі на головній локації підняли прапор України.


Будьте першим, хто прокоментував "«Ми сильні і продовжуємо жити»: мами загиблих героїв України розповіли у Празі свою історію (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*