HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

cropped 7ca92be realinemedia depositphotos e1583150017318 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Якщо ви хоча б раз замислюватись як перестати вживати алкоголь, значить це не просто так. Згадайте, як проходять ваші звичні посиденьки з друзями чи колегами в неформальній обстановці. Чи впевнені ви, що без пива чи того ж вина буде на стільки весело та цікаво? Навіть вживання міцних алкогольних напоїв тільки на свята чи раз на місяць, або ж випивання кількох пляшок сидру щовихідних, гірше щоденно — може викликати звичку. А якщо без алкоголю ви відчуваєте сум та бажання хильнути, значить точно пора задуматись. 

Медики ж зазначають, що алкоголізм — це, в першу чергу, складний харчовий розлад. Його навіть прирівнюють до патологічного підвищеного відчуття голоду (булімії). Випиваючи, ви щоразу даєте своєму мозку чергову дозу С2Н5ОН, яка поступово викликає залежність. Елементи вбудовуються в структуру головного мозку й з часом організм невідкладно потребуватиме дози, щоб працювати у звичному для нього режимі. 

Screenshot 3 1 e1583150081579 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Як перестати пити горілку

Найчастіше людині важко визнати себе залежною, а думки про те, що «я зможу кинути в будь-який момент, як тільки захочу» надто наївні, аби повністю покладатися на них. Спочатку потрібно визнати свою проблему чи залежність, проте без комплексного лікування не обійтись. Менше 10% залежних можуть впоратись з алкоголізмом самостійно лише за допомогою сили волі, проте такі щасливчики все ж існують. Як кинути пити самому? Поставте собі кілька питань та намагайтеся відповідати правдиво, наприклад:

  • Наскільки часто ви вживаєте та чи коли-небудь відчуваєте потяг до алкоголю?
  • Завжди контролюєте допустиму дозу, чи перші 50 грамів можуть поступово перетворитися на кілька склянок, а то й пляшку?
  • Як позначається на фізичному самопочутті відсутність алкоголю? Чи дратує вас це? 
177004 e1583150033851 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Дайте собі слово, що не питимете, наприклад, місяць, або ж вживатиме обмежену кількість спиртних напоїв лише кілька разів на рік. Причини не вживати алкоголь можуть бути різними, наприклад так налагодяться стосунки з рідними та близькими, які переймаються про ваше здоров’я. Інші важливі причини, чому не варто вживати спиртні:

  • покращиться фізичний та моральний стан, а також зовнішній вигляд;
  • з’явиться більше вільного часу, який можна витратити на саморозвиток, свої хобі чи навіть спілкування з дорогими для вас людьми;
  • серед усіх друзів ви зрозумієте хто справжні, з ким вам реально цікаво та є про що поговорити, а хто був лише компанією на хмільний вечір;
  • підвищиться продуктивність вашої роботи.

Адже перш за все, алкоголь — це не вирішення проблем, а лише тимчасова втеча від них. 

33622892 2036837156636781 638384 5b14e3b78eede 1024x680 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Лікування від алкоголізму

Якщо ж не вдалось самостійно перебороти цю згубну звичку, варто звернутись до лікаря. Спочатку це може бути терапевт. Він допоможе вам визначити ціль, можливо ви просто хочете пити менше, або ж зовсім зав’язати з алкоголем. Лікар призначить вам індивідуальний план лікування в залежності від стану вашого здоров’я.

Будьте готові до неприємних відчуттів, адже якщо алкоголь вже встиг викликати звикання, то вас не омине тремтіння в кінцівках, судоми та головні болі. Можливі також і галюцинації. Лікар може призначити вам групову терапію або ж допомогу психотерапевта (нарколога — в складних випадках) та медикаментозне лікування. Воно не спроможне самостійно та повністю вилікувати залежність, проте в курсі, як викликати відразу до алкоголю на рецепторному рівні.

Наприклад такі реакції організму, як нудота, блювота та загальна слабкість. Медикаменти також здатні частково знизити потяг до випивки, а деякі ще й блокують вироблення ендорфінів, так званих гормонів щастя. 

Screenshot 4 1024x573 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Проте такі таблетки чи ін’єкції будуть ефективними, лише якщо дотримуватись іншого способу життя. Медикаменти також можуть мати і серйозні побічні ефекти, тому назначити їх може тільки лікар. 

За статистикою хронічних алкоголіків чоловічої статі вдвічі більше ніж жіночої, проте серед юнаків цей показник відрізнязняється. Жіночий алкоголізм виникає набагато швидше, аніж чоловічій, та пов’язаний з гормональними особливостями. Зокрема наслідки алкоголізму за даними Національного інституту охорони здоров’я США: смертність від цирозу печінки серед жінок у віці 45-64 років зросла до 57% у порівнянні з 21% серед чоловіків. А у жінок віком 25-44 років цей показник зріс на 18%, хоча у їхніх однолітків чоловіків він знизився на 10%. Шкода алкоголю очевидна, проте на жіночий організм ця звичка впливає дещо більш згубно.

maxresdefault 1024x576 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Алкогольна залежність — це складна проблема, але якщо вчасно почати лікування й при цьому відчувати підтримку родичів та друзів, то все вийде.

Навіть якщо лікування дуже важке та тривале, все одно не дайте «зеленому змію» знищити ваще здоров’я та благополуччя. Будьте вольовими та сильними.

Screenshot 5 - Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Нагадаємо, що українці дотримуються здорового способу життя, через це продажі безалкогольного пива стрімко зросли.

Також скільки грошей українці витрачають на алкоголь читайте тут.Будьте першим, хто прокоментував "Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*