Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь

Вчора вам захотілося випити стаканчик пива після важкого робочого дня, сьогодні 100 грамів коньяку з кавою, а завтра посиденьки з нагоди закінчення проєкту, і на цьому ж не кінець. Приводи випити будуть з’являтися самі собою, якщо головна ціль – чергова чарка, а не зустріч з другом, якого ви давно не бачили. Кожна невелика пьянка затягує, навіть не тільки через вплив хімічних реакцій на ваш організм та здоров’я вцілому. Мозок пам’ятає, що ви щось святкували, вам було весело й комфортно. Він забуває про те, які наслідки вас очікували вранці – нудота, тремор та всі інші ознаки похмілля.

У той момент, коли ваш мозок починає забувати не тільки наслідки п’янки, а й те, що було, коли вам налили другу чарку, вам пора зав’язувати з алкоголем в принципі. А ще варто подумати про лікування від алкоголізму, особливо якщо вам здається, що кинути пити горілку назавжди – це просто, а слово «алкоголік» до вас не має відношення. 

Як перестати пити горілку

Ті, хто цікавиться, як залишити пити, нерідко вважають, що зможуть впоратися самостійно, а медикаментозне лікування чи, тим паче, кодування – це “не про мене” – просто бояться зізнатися в проблемі самому собі.  

Справді, перестати пити алкоголь можна й без кодування, але все ж варто звернутися у відповідну клініку, якщо власної сили волі не вистачає навіть на місяць, щоб утриматись.

Алкоголь перебудовує зв’язки в мозку, вбудовується в них і починає діяти так, що у вас все більше виникає бажання випити. Організм починає руйнуватися. Печінка нагадує про себе все частіше гіркотою і відрижкою, живіт здувається, а відвідування туалету стають нерегулярними.

Все це впливає й на зовнішній вигляд. І раніше успішний молодий бізнесмен все більше стає схожим на персонажа із коміксів. Набрякле обличчя, червоні кола, петехії (дрібні червоні точки по шкірі), запалені очі. Кар’єра поступово зводиться нанівець, бо вчора ви посиділи трохи довше, а сьогодні не в змозі вести перемовини. Туди ж котиться і ваш добробут, ви заробляєте все менше, починаєте сердитись на весь світ і шкодувати себе. Здається, що все навколо сіре, буденне й нудне, а єдиний  шанс розфарбувати світ – нова порція алкоголю.

Я алкоголік, чи ні – перевірте себе

Три дні без пива. Як ви себе почуваєте? Ви спокійно проходите повз магазин зі спиртним і не дратуєтеся через дрібниці? Немає бажання швидше перехилити чарку, щоб розслабитися? Супер, тоді наступна мета – тиждень, місяць, рік без алкоголю.

Якщо зможете протриматися, то ви молодець. Ви змогли кинути пити без сторонньої допомоги. А що, якщо ні?  Вам однозначно потрібна допомога, і якщо ви не готові одразу звертатись до психолога, тоді зверніть увагу на

8 порад як кинути пити самостійно:

Самостійно визначтесь з періодами утримання. У перші дні буде дуже складно, тому заплануйте заняття, яке точно допоможе відволіктись від думок. Потім виставляйте для себе нові терміни “сухого закону”.

Найчастіше ви п’єте в компаніях? Повідомте вашим друзям, що ви влаштували собі тиждень тверезості і не плануєте з ними пити. Якщо вони вас не зрозуміють – біжіть від них.

Якщо вам доводиться випивати в робочому колективі і керівництво не зрозуміє, чому ви не п’єте разом з усіма. Якщо на вас дивляться скоса, а ви не плануєте повідомляти колегам про свій намір перестати вживати алкоголь, замовте собі безалкогольний коктейль. Вони і не здогадаються, що у вас в бокалі. Не любите коктейлі, знайдіть їм альтернативу. 

Вирішіть для себе, чому ви хочете кинути пити. Подивіться на себе в дзеркало. Як ви виглядаєте? Так само, як 20 років тому, чи у вас мішки й синці під очима? Може ви хочете виглядати молодшими зовні?

Чоловіки! Перший ворог потенції – алкоголь. І це не рідкісні випадки, коли щось пішло не так. Процес невідворотній. Якщо ви не кинете пити, то ви можете починати прощатися з вашим чоловічим здоров’ям. Це достатня мотивація, вам так не здається? Щоразу, коли виникає бажання розслабитися під чарочку, подумайте про це. Чи варта хвилинна слабкість вашої ерекції, чи ні.

Жінки. Зовнішність – це все. Два роки з пляшкою пива в руках, і ви автоматично старієте років на десять зовні. Як кинути пити жінці? А може, варто замислитися про свій вигляд та репродуктивне здоров’я, поки не пізно?

Алкоголь змінює не тільки зовнішність, він вбудовується в обмінні процеси і ДНК. Вчені давно довели, що алкоголізм може передаватись у спадковість. Ви хочете, щоб ваші діти теж випивали?

Знайдіть важливе й цікаве заняття, щоб розпланувати весь свій вільний час та не думати про чарку. Зробіть ремонт в будинку, замініть сантехніку чи нарешті прибийте поличку в коридорі. 

Якщо нічого не допомагає, негайно зверніться до лікаря, тому що чим більше затягувати з залежністю, тим гірше.

Лікування від алкоголізму

Одразу розставимо крапки над “і”. Ніякі екстрасенси, бабки чи діди та їхні методи кодування по фотографії, лікування різними настоянками чи травичками НЕ допоможуть, крім того ще й можуть нашкодити.

Алкоголізм, як і будь-яку іншу хворобу, повинен лікувати виключно лікар. Бо коли вам болить зуб, ви ж не йдете до ворожки…

Не витрачайте дорогоцінний час на шарлатанів, головна ціль яких “здерти” з вас побільше грошей, а не вилікувати. 

Якщо ви хочете лікуватися травами, то вам слід звернутися до лікаря. Він збере повний анамнез, і тільки після ретельного обстеження призначить лікування. Але не факт, що саме такий метод вам допоможе. Лікування повинно бути комплексним та призначеним спеціалістом. 

Кинув пити – наслідки

Спокус багато. Але є засоби не зірватися.

Чому не можуть допомогти родичі, батьки, дружина або чоловік? Тому що ви їх вимотали своїми пиятиками. Найчастіше родичі вже не мають сил для підтримки ваших прагнень, навіть якщо вони благі. Вони будуть намагатися вам допомогти звичним способом – скандалами, докорами. І це, звичайно ж, не додасть вам сил кинути пити.

Або ж підуть від зворотного. Скільки разів у житті, коли вам вранці було погано, ваша мати підносила вам чарочку, а дружина бігала за пляшкою пива в найближчий магазин? І не тому, щоб ви знову пили, а для того, щоб полегшити ваші страждання. Як думаєте, кинете пити при такій «підтримці»?

Лікування в клініці – це єдиний шанс вирватися із замкненого кола і кинути пити, якщо самостійно вам не вдалось цього зробити раніше. 

Підіб’ємо підсумок, як не пити алкоголь назавжди:

Почати з того, що зробити для себе тиждень тверезості, а потім збільшувати термін якомога довше.

Знайти свою мету в житті і дотримуватися обраних цілей.

Змінити оточення, без варіантів.

Поговорити з психологом і пройти курс терапії, якщо він її рекомендує.

Знайти групу анонімних алкоголіків і відвідувати її.

Ці прості поради і стануть у пригоді тим, хто може тримати себе в руках. А якщо ні – тоді клініка, трудотерапія, розмови з психологом. Кваліфікована допомога завжди цінна.

Пройде трохи часу, і ви будете почувати себе набагато краще, налагодиться сон, ви станете спокійніше дивитися на речі, вам не потрібно буде знімати напругу за допомогою алкоголю. Зрештою, якщо ви кинете пити, то ви, а не горілка станете господарем вашого життя.

Нагадаємо, що українці дотримуються здорового способу життя, через це продажі безалкогольного пива стрімко зросли.

Також скільки грошей українці витрачають на алкоголь читайте тут.

Як зберегти смак відкоркованого вина та з чим його варто поєднувати.

Будьте першим, хто прокоментував "Згубні «ендорфіни» або як перестати вживати алкоголь"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*