На місці «Хімволокна» мер хоче побудувати сміттєпереробний завод

«В нас зараз є дві потенційні земельні ділянки, які ми можемо запропонувати інвесторам під такий завод. Одна розташована в районі вулиці Промислової, інша – в районі Параджанова. Це ділянка орієнтовною площею 5 га, яку ми плануємо оформити за громадою Житомира…» – заявив мер Житомира Сергій Сухомлин.

Одна із запропонованих  ділянок знаходиться на території колишнього заводу хімічного волокна. За словами чиновників, земельна ділянка занедбана, тож для початку її необхідно забрати у власність громади міста. Саме за таке рішення й проголосували депутати. Житомирська міська влада мала змогу знайти потенційних іноземних інвесторів для зведення сміттєпереробного заводу у Житомирі. Але чи знайшла?..

Житомирська міська рада. Голосування за сміттєпереробний завод | TIMES.ZT

У квітні 2018 року Сергій Сухомлин, депутати міської ради та представники приміських ОТГ відвідали Словенію, аби подивитися, як повинні працювати заводи із глибокої утилізації відходів.

В яку копієчку це обійдеться?

«Якщо всі пропозиції і вартість переробки сміття буде занадто висока для мешканців міста та для бюджету, тоді ми будемо брати кредит і будувати цей завод за рахунок міста. Орієнтовна вартість заводу з глибокою переробкою сміття складає близько 9 млн євро, якщо ми додаємо складову біогазу – це ще 2 млн євро. Ми не будемо затягувати з цим питанням. Будівництво такого заводу відбувається у термінах до двох років, яке включає і повний проект по цьому заводу. Усім потенційним інвесторам ми виставляємо умову – банківська гарантія на 1-1,5 мільйони євро на термін здачі заводу в експлуатацію…» – додав Сергій Сухомлин.

Сміттєпереробний завод - лінія | TIMES.ZT

Підсумувавши усе сказане, більшістю голосів депутати Житомирської міськради підтримали проект рішення про надання юридичним особам комунальної форми власності дозволів на розробку документації із землеустрою.

Навіщо Житомиру такий завод?

Завод з переробки сміття планують побудувати до 2020 року. Про це сказав міський голова Житомира під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Герміною Поппеллер, головою обласної ради Володимиром Ширмою та головою облдержадміністрації Ігорем Гундичем.

Купа сміття. Житомир | TIMES.ZT

Два тижні тому Times.Zt.Ua писав про катастрофічну ситуацію зі сміттям у центральних районах Житомира. Це серйозна комплексна проблема. Початок ця проблема бере у низькій побутовій культурі багатьох житомирян, які звикли смітити буквально у себе під ногами. На додачу, у місті не існує ефективної системи вивезення сміття з дворів та вулиць. Відсутнє також своєчасне прибирання газонів, узбіч, природних урочищ. Щороку у квітні влада оголошує толоку для генерального очищення міста – але видимого ефекту це не дає.

Стихійне сміттєзвалище | TIMES.ZT

Чи зможе сміттєпереробний завод вирішити проблему? Лише частково. Так, сміття почнуть утилізувати сучасним методом – а не звалювати на полігоні, як зараз. Так, можна сподіватися, що під новий завод влада відповідно «заточить» комунальні служби – і вони працюватимуть хуткіше та охайніше, ніж зараз.

Сміттєзвалище. Житомир | TIMES.ZT

Але треба також зробити щось зі свідомістю городян. Привити їм ряд корисних звичок: навчити сортувати сміття; навчити не кидати його мимо урн; навчити прибирати свій мотлох після пікніків та посиденьок на природі. Для цього потрібна потужна міська PR-кампанія – чесна і жорстка, без дешевого популізму.

Олеся ЛАВРЕНЮК

Тарас СТРІЛЬЧИК

Нагадуємо, раніше TIMES.ZT писав: Сміттєпереробний завод у Житомирі: казка чи реальність?

Будьте першим, хто прокоментував "На місці «Хімволокна» мер хоче побудувати сміттєпереробний завод"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*