На Житомирщині перед судом постане керівник фермерського господарства, яке завдало державі збиток у майже 5 млн грн

На Житомирщині перед судом постане керівник фермерського господарства, яке завдало державі збиток у майже 5 млн грн

Днями 67-річному керівнику фермерського господарства правоохоронці оголосили про підозру у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) та ч. 2 ст. 364-1(Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) КК України.

Слідчі з’ясували, що з 2012 року фермерське товариство вирощувало ягоди та трави. Полив рослин здійснювався з трьох водонакопичувальних басейнів, що знаходилися на орендованій території.

Однак упродовж семи місяців минулого року працівники підприємства самовільно збільшили глибину однієї з водойм, вимиваючи пісок. Усі роботи проводилися за ініціативи керівника, як службової особи, та з використанням спеціального обладнання. Жодних законних підстав для такої діяльності в агропідприємства не було.

Після видобутку корисну копалину використовували для вирівнювання використовуваної земельної ділянки. Таким чином господарство ще й зекономило кошти, отримавши прибуток у понад 723 тисячі гривень.

В результаті слідчих дій було встановлено, що внаслідок незаконного видобування піску державі було заподіяно екологічного збитку на понад 4 мільйони 918 тисяч гривень.

Відтак нині спритному підприємцю загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Нагадаємо також, що на Любарщині перед судом постане посадовець, який в результаті зловживань завдав державі понад 760 тис. грн збитку.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині перед судом постане керівник фермерського господарства, яке завдало державі збиток у майже 5 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*