На Житомирщині перед судом постануть митрополит, секретар та настоятель церкви Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП)

Троє представників духовенства УПЦ (МП) на Житомирщині незабаром постануть перед судом за розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Обвинувальні акти стосовно керівника та секретаря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ, а також настоятеля церкви Святого Різдва Богородиці цієї ж єпархії вже скеровано до суду.

Служителям УПЦ (МП) інкримінують вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання національної та релігійної ворожнечі, приниження національної честі, гідності та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, вчинених службовими особами та за попередньою змовою групою осіб.

В результаті слідчих дій було встановлено, що упродовж декількох років митрополит Віссаріон власноручно готував тексти прокремлівських листівок та брошур. У них він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди прибічників інших конфесій та формував ворожі настрої до них.

Окрім того, експертизи підтвердили, що окремі «агітки» є взагалі не релігійним, а політично-пропагандистським продуктом, який нав’язує ідеї «руського міра», пропагує війну, а також насаджує кремлівські погляди на українську історію.

Пропагандистські матеріали тиражувалися десятками тисяч примірників, які секретар єпархії та настоятель місцевої церкви масово розповсюджували серед священників і вірян релігійної громади прикордонного району Житомирщини.

Також під час обшуків на території сусідньої Житомирської єпархії УПЦ (МП) співробітники СБУ та Національної поліції викрили «ближнє коло» місцевого архієрея на оборудках із пожертвами вірян.

За даними слідства, понад 1 млн грн, які парафіяни збирали на ліквідацію наслідків пожежі в єпархіальному управлінні в січні 2022 року, фігуранти витратили на власні потреби.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Прорашистським служителям загрожує до 5 років позбавлення волі.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині перед судом постануть митрополит, секретар та настоятель церкви Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*