На Житомирщині суд повернув державі понад 33 га земель лісогосподарського призначення вартістю 178 млн грн

На Житомирщині суд повернув у державну власність кілька десятків гектарів лісу вартістю 178 млн грн, незаконно наданих в оренду приватному підприємству. Про це повідомили у прес-службі Житомирскої обласної прокуратури.

“За позовом Коростенської окружної прокуратури припинено незаконне користування понад 33 га земель лісогосподарського призначення вартістю 178 млн грн та повернуто їх до державної власності,”

– йдеться у повідомленні.

Мова йде про землі надані ще у січні 2020 році Лугинською селищною радою в оренду приватному товариству. На них орендар планував займатися товарним сільськогосподарським виробництвом, однак майже через рік передав в суборенду іншому фермерському господарству.

Однак така оренда суперечила українському законодавству, адже земля мала лісогосподарське призначення і на ній знаходяться лісові насадження віком до півсотні років. Окрім того, вона перебуває у постійному користуванні територіальної філії держлісгоспу. Відтак протизаконним договором зацікавилася прокуратура.

В результаті слідчих дій було встановлено, що на значній площі – понад 25 га (75% відсотків) проведено незаконну суцільну вирубку дерев. І це у той час, коли орендована ділянка землі для сільськогосподарського виробництва не використовувалася.

Відтак прокурори подали позов до суду, вимагаючи повернути землю державі в особі Житомирської обласної держадміністрації. Позицію прокуратури суд підтримав.

Нагадаємо також, що на Житомирщині перед судом постане група чиновників, які незаконно здавали в оренду землі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині суд повернув державі понад 33 га земель лісогосподарського призначення вартістю 178 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*