«Наші лікарі»: житомирський художник презентував картини, на яких не медики, а тварини (ФОТО)

Не варто сприймати тематику картин у буквальному сенсі, адже лікарями тут виступають не фахівці, а тварини. Найрізноманітніші анімалістичні полотна були цього разу представлені у Будинку української культури. Деяким з них вже майже 30 років, а на інших ще не встигла висохнути фарба.

Юрій Камишний – уродженець Житомира, народний художник України, розповів про мету виставки та мотиви, які можна помітити на його картинах.

«Люди почали забувати хто є тварини, а хто є ми. Хоча по суті, люди – ті самі тварини. Особливо зараз гостро стоїть проблема бездомних котів та собак, вони теж заслуговують право на існування. В моїх роботах можна помітити не тільки українські пейзажі, а й східні мотиви. Це зумовлено тим, що нещодавно я подорожував Індією та надихався на нові творчі звершення», – пояснив митець.

На виставці також були присутні гості, які є палкими шанувальниками художника. Один із них розповів цікаву історію знайомства із сім’єю Камишних: «Я навчався в школі № 12, був собі маленьким піонером. І за мною закріпили ветерана, що жив неподалік від школи. В цьому житті нічого немає випадкового, напевно зорі так вирішили, але цим ветераном опинився Костянтин Кузьмович Камишний – батько майбутнього художника. І лише через багато-багато років я випадково познайомився вже з Юрієм Костянтиновичем та його творчістю. Вона настільки мені припала до серця, що я прагнув спілкуватися з митцем через його картини та навіть особисто. Мені здається, що на таких людях базується не лише українська культура, а й справжня українська душа».

А й дійсно, деякі з творінь змушують подивитися на світ зовсім інакше, очима тварини. «Наші лікарі» досить символічна назва, адже улюбленці дійсно зможуть певною мірою лікувати нашу тугу та печаль. За нами ж стоїть завдання цінувати їх та відноситися з повагою.

Аліна ТОЛКАЧ


Нагадуємо, раніше: Мистецтво нашвидкуруч: митець показав, як намалювати картину за 20 хвилин

Будьте першим, хто прокоментував "«Наші лікарі»: житомирський художник презентував картини, на яких не медики, а тварини (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*