Нейтралітет відмінили: Австрія виділяє Україні 2 млн євро на розмінування

Нейтралітет відмінили: Австрія виділяє Україні 2 млн євро на розмінування

Після жвавих дебатів уряд Австрії оголосив про надання фінансової підтримки для розмінування в Україні загальною сумою 2 млн євро. Про це повідомляє Ö24.

Канцлер Австрії Карл Негаммер повідомив, що Австрія виділить 2 млн євро до Міжнародного трастового фонду (ITF). Гроші на обладнання для розмінування будуть надіслані з Іноземного фонду допомоги в надзвичайних ситуаціях, що належить до Міністерства закордонних справ Австрії.

“Наш підхід залишається незмінним: австрійські солдати не вступатимуть на українську землю, доки вона перебуває у зоні бойових дій. Але ми забезпечимо фінансову підтримку для розмінування”, – заявив Негаммер.

Віце-канцлер Вернер Коглер пояснив, що Австрія робить свій внесок у захист від небезпечних мін і “допомагає забезпечити можливість українським дітям знову відвідувати дитячі садки та школи”. “Ми також підтримуємо продовольчу безпеку, надаючи фермерам можливість знову обробляти свої поля”, – додав Коглер.

Раніше в Австрії виникли дискусії щодо виділення цих коштів. Міністр оборони Клаудія Таннер виступала проти участі країни в розмінуванні України до завершення бойових дій, вважаючи це порушенням конституційного нейтралітету. Таннер вважала, що допомога в розмінуванні має надаватись лише після завершення війни.

Опозиційна ультраправа Австрійська партія свободи також виступила проти будь-якої участі Австрії у допомозі Україні з розмінуванням. Однак президент Австрії Александр Ван дер Беллен закликав до негайної гуманітарної допомоги Україні з розмінуванням.

Українська сторона раніше зверталась до Австрії з проханням про допомогу у розмінуванні територій. Про це, серед іншого, заявляв і президент України Володимир Зеленський під час свого виступу перед депутатами нижньої палати австрійського парламенту.

Росіян готують до примусових робіт: розвідка Британії

Будьте першим, хто прокоментував "Нейтралітет відмінили: Австрія виділяє Україні 2 млн євро на розмінування"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*