Незабаром на Житомирщині судитимуть трьох домашніх тиранів

З січня 2019 року родинні тирани за фізичне, психологічне чи економічне насильство згідно статті 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України можуть бути покарані аж до 2-річного ув’язнення. На Житомирщині від початку року за даною статтею ККУ розпочато 4 кримінальні провадження, 3 з яких вже скеровані до суду.

Так, 4 березня слідчі Новоград-Волинського відділу поліції направили обвинувальний акт відносно 31-річного жителя райцентру. Чоловік морально знущається з 55-річної матері, постійно її ображає, виганяє з будинку. Внаслідок знущань у жінки погіршився стан здоров’я. Поліцейські неодноразово фіксували факти домашнього тиранства та оформляли відносно сина адміністративні матеріали, однак своєї поведінки стосовно матері він не змінив. Тож відтепер ступінь покарання за насильство над рідною людиною йому визначатиме суд.

Подібна історія довгий час триває в Брусилівському районі. 42-річний син, часто перебуваючи напідпитку, лупцює матір, лається та конфліктує з нею. 65-річна жінка лише упродовж січня-лютого тричі була змушена втікати з дому, де буянив її нетверезий син. Аби не стати жертвою його агресії жінка неодноразово переховувалася у сусідів. Втихомирювати дебошира щоразу доводиться поліцейським, яких змушена викликати мати тирана. Жодні бесіди та заходи адміністративного характеру на чоловіка належно не вплинули, тож надалі слово за рішенням суду.

Ще одне обвинувачення скероване до Лугинського районного суду Житомирської області наприкінці лютого . Обвинувачем виступає 34-річний батько чотирьох дітей, який, щоразу перебуваючи у нетверезому стані, скандалить, ображає та б’є дружину. Діти повсякчас чують у бік матері нецензурну лайку. Поліцейські груп реагування місцевого відділення неодноразово вступались за жінку та тричі притягували чоловіка до адміністративної відповідальності за останні півроку.

Схожа ситуація склалась і в родині жителів селища Любара. Нині поліцейські встановлюють усі обставини та причини у рамках розпочатого наприкінці лютого 2019 кримінального провадження.

Домашнє насильство – дуже актуальна проблема і не лише для Житомирщини. Це проблема усього суспільства, проблема бідності і економічної, і духовної. Нам необхідно разом формувати, виховувати у дітей нетерпимість до ролі жертви. Значна кількість щодобових повідомлень на службу «102» тим чи іншим чином пов’язані із конфліктами у родинах, виниклими на грунті зловживання алкоголем або якихось побутових негараздів. З початку року ми отримали 1 тис. 634 повідомлень про такі події, 11 з них – звернення дітей“, – прокоментував ситуацію начальник Головного управління національної поліції В’ячеслав Печененко.

У 1 тисячі 602 випадках поліцейська перевірка завершилась оформленням протоколів про адміністративне правопорушення за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї…) КУпАП.

Будьте першим, хто прокоментував "Незабаром на Житомирщині судитимуть трьох домашніх тиранів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*