Справа бердичівського нелюда: свідки розповідають жахливі подробиці

Понад рік триває досудове розслідування щодо вбивства Юлії Козак. Події січня 2018 року викликали шалений резонанс серед бердичівлян. Вбивство 29-річної жінки нікого не залишило байдужим. Тим більше, що у злочині підозрюють її чоловіка та його сестру. Семирічний син Юлії залишився без мами.

За повідомленням Бердичівської місцевої прокуратури, «28-річний чоловік та його рідна 31-річна сестра, дізнавшись, що дружина одержала значну суму грошей від родича, почали їх вимагати. У зв’язку з цим між жінкою та співучасниками стався конфлікт, під час якого у чоловіка та його сестри виник умисел заподіяти потерпілій смерть, який вони реалізували, убивши її».

Присутні на засіданнях спостерігають, як щоразу допитують по 2-3 свідки, але цінної інформації вони не дають, при тому що у цьому списку залишається понад десяток людей.

4 березня відбулося чергове засідання, на якому продовжили важке слухання справи. Вже вдруге групою підтримки близьких загиблої є організація С14, яка на минулому засіданні змусила суддів переглянути бачення про вільну зйомку процесу.

Першим свідком виступила кума Ірини Білецької (матір вбитої дівчини) Світлана Юрчук. З її слів стало відомо, що у сім’ї Юлії були постійні конфлікти і негаразди зі Святославом.

«Я знаю, що відбулось з дзвінку, десь о 6 ранку 19 січня мені сказали, що Юлі немає. Мені подзвонила моя донька, якій подзвонила Альона (ред. – сестра загиблої Юлії Козак). Юлю я знала від народження, ми жили як одна сім’я, наші батьки дружили. Святослава я знаю з 2010 року, коли вони одружилися. Так як ми були дуже близькі, я майже все знала про те, що відбувається. Юлія завжди жалілася, що її ображають, гноблять, а з нею дійсно так робили. Раніше вона була не такою замкнутою. Це наслідки такого сімейного життя. Вона приходила до мене неодноразово, залишалась з маленьким сином ночувати. Навіть пропонувала їй в мене жити. На Світлану (ред. – сестра обвинуваченого) постійно скаржилась, їй не подобалося, як вона одягається. Щодо побиття, знаю про випадок, який стався на Новий рік, коли її зв’язали і били у ванній», – розповідає Світлана Юрчук.

Світлана стверджує, що не раз просила Юлію піти до поліції і написати заяву про постійні побої. Після того, що сталося, Світлана з Іриною приїхали на квартиру забрати речі, але знайшли гроші, за які можливо вбили Юлію.

«Ми прийшли на зйомну квартиру разом з Іриною, треба було забрати речі. Ця квартира була опечатана, збирали речі там. Коли прибирали там, в подушці ми знайшли гроші, доволі багато. Я гадаю, що вони там були заховані. Знаю, що в неї у Росії є дідусь з бабусею, які завжди їй допомагали, опікувались нею, як не як, єдина внучка. Щодо Давида (ред. – син загиблої), він розповідав, що мене тато не ображав, а лише маму. Коли сварки в сім’ї, він все рівно буде реагувати на це».

Найціннішим свідком на суді був друг Святослава Михайло Железняк, який розповів про деталі тієї жахливої ночі.

«Близько 10 години вечора мені подзвонила колишня дружина Альона, сказала, що померла Юля. Я приїхав до неї додому,  і ми разом пішли на місце злочину. Коли піднімалися до квартири, на сходах зустріли Рущиця (ред. – чоловік Світлани), який стояв з Давидом. Давид просив, щоб врятували маму. Коли зайшли в квартиру, в сусідній кімнаті сиділи лікарі та Світлана. Відразу кинулося до уваги, що килим був дуже вологим, мокрим. Пізніше поліція опитувала всіх, чекали судмедексперта. Юля була вся у синцях, лежала в піжамі, справа була миска, де була кров, ще простирадло, здалося ніби все було вимито від слідів крові. Я був там весь час, поки не завезли тіло Юлії до моргу».

Але при цьому, Михайло знав таємні подробиці подружнього життя, про які було почуто вперше.

«Неодноразово Юля до нас приходила, бо в них були постійні чвари, по ній було видно, що її били. Вона ночувала, але все рівно поверталась назад. Одного разу ми відпочивали біля магазину, зі своїм другом, Святославом і Юлею. Вони вирішили піти додому, аж раптом чуємо крики, побігли на них і побачили, що Святослав душив дружину. Також був випадок, 1 січня, коли подзвонила Ірина, моя теща, попросила забрати Юлію, бо я жив неподалік від них. Нам її не віддали, сказали, що вона зв’язана у ванній кімнаті».

Під час розповіді про те, як Святослав Козак полюбляв знущатися над своєю дружиною, обвинувачений  почав ображати свідка. На питання Михайла: – «Святославе, де я сказав неправду?», Святослав обізвав його лосем.

Третім свідком виступила сусідка Тетяна Романчук, яка жила поряд з родиною Козак.

«Близько 19:30 я прийшла додому, хотіла відпочити, але за стіною почула гул, говорили на підвищених тонах, сварилися. Хотіла вже відпочити, думала заспокоються. Потім почалося таке гупання, щось впало. Врешті я заснула, а на наступний день то мені розповіли. Чула такі собі писки, не було крику про допомогу. Але сварка була добра».

Але сам свідок не надав цінної інформації, якої б не було відомо до цього.

В результаті, наступне засідання перенесли на 12 березня о 14:00, а прокурора попросили не затягувати справу та запрошувати більше свідків.


Будьте першим, хто прокоментував "Справа бердичівського нелюда: свідки розповідають жахливі подробиці"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*