Незручне запитання до санлікаря Парамонова: що мені продали у житомирській аптеці? (ФОТО)

12 днів я не знав, до кого звернутися з цим. А тепер знаю. Головний санітарний лікар Житомирської області Зиновій Парамонов зарекомендував себе як безкомпромісний борець за посилення карантину. Не все, правда, ще йому вдається. Опортуністи з виконкому міської ради Житомира, наприклад, відхилили сміливу пропозицію Парамонова закрити продовольчі магазини і заборонити їздити на приватних машинах. Але він твердо стоїть на своєму: зупинити коронавірус можна тільки тоді, коли населення зовсім перестане рухатися.

Якщо головний санітарний лікар області так добре розуміє специфіку застосування жорстких карантинних заходів – то хто ж, як не він, має досконально розбиратися в засобах індивідуальної гігієни та захисту? Тому й звертаюся персонально до нього.

9 квітня 2020 року я придбав в одній з аптек Житомира медичну маску. Яка, нагадаю, сьогодні є обов’язковою для носіння у громадських місцях. Без неї не пускають у крамниці та в комунальний транспорт. Отже, це – предмет першої необхідності. Купив я її ось тут.

Колега та начальник Зиновія Парамонова – Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, каже: маска головним чином потрібна для того, щоб захистити інших людей від себе.

«Коли запроваджується карантин на території держави, ми всі стаємо потенційно інфікованими. Тому, коли населення просять надягати маску при входженні до громадського транспорту чи будівель, це свідчить лише про одне – цим ми захищаємо не вас, а від вас людей, які перебувають всередині і зменшуємо вірогідність їх інфікування…»

Вдома я уважно оглянув виріб, який придбав у аптеці в якості маски. Перш за все, впала в око вкрай низька якість пошиття.

Погодьтеся, за 18 гривень 90 копійок хотілося б мати щось більш якісне і пристойне, ніж оце казна-що зі шворочками. Але здивувало інше. Маска пошита з марлі. Отвори між волокнами тканини тут розміром з квадратний міліметр. Крізь таку дірку пролізе і вірус, і бактерія, і навіть голодний весняний кліщ.

Шановний пане З. Парамонов! Скажіть, будь-ласка, чесно: кого і від чого може захистити такий виріб? Адже очевидно, що це не медична маска, а лише її приблизна імітація. Чому і з чийого дозволу таке продають в аптеках? Хто нестиме відповідальність, якщо хворий вдягне на себе це «сито» і успішно заразить десяток людей?  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Незручне запитання до санлікаря Парамонова: що мені продали у житомирській аптеці? (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*