Нові шокові подробиці: сестра бердичівського нелюда – теж нелюд?.. (відео, фото)

…Світлана почала бити дівчину. Потім Святослав тримав їй руки за спиною, а підозрювана душила Юлю, що і стало причиною смерті (за рішенням судмедекспертів – механічна асфіксія). Після цього душогуби спробували приховати сліди злочину: витерли кров з обличчя, перенесли тіло в іншу кімнату на ліжко і знову викликали медиків…

Розслідування резонансної справи про нелюдське вбивство у Бердичеві Юлії Козак (Звєздіної), яке триває понад 5 місяців, вийшло на новий виток. Громадськість вимагала, щоб сестру обвинуваченого Світлану Кустовець – яка була свідком та, можливо, співучасником злочину – також взяли під варту. Про це ж клопотав і прокурор. Але суд, здається, мало прислухався до «голосу народу»…

Декілька десятків активістів та журналістів, які стежать за розслідуванням даної справи, змогли потрапити у залу суду. Було надано слово Людмилі Петрушиній, яка стала вже «сімейним» адвокатом для представників цієї сторони. Вона заявила про постійний тиск і надала клопотання до суду, щоб наступні засідання проводилися у закритій форми, попри резонанс у суспільстві та прохання родини загиблої бути більш прозорими.

«Я разом із звинуваченим (Святослав Козак – ред.) – ми відчуваємо шалений тиск. Як я бачу, потерпіла пересіла демонстративно на іншу лаву. Все поле зору на мене і фотографії загиблої. Тому для мене і моєї клієнтки краще, щоб засідання проходили у закритій формі. Ви бачили реакцію присутніх на мої слова…» – звернулася адвокат до судді Скиби.

Але на думку прокурора, судові засідання можуть бути проведені у відкритому режимі. «Я вважаю, у даному випадку самі обставини щодо кількості слухачів на засіданні не є підставою того, що загрожує якась небезпека стороні захисту. Якби у слухачів були дії, які перешкоджали розгляду клопотанню у судовій залі, то лише тоді можна говорити про якісь небезпечні дії. Адвокат в свою чергу звертає увагу лише на кількість присутніх…» – відповів на клопотання прокурор

Світлана – не лише співучасник злочину, але й головний виконавець?..

Прокурор за дозволом судді розпочав читати клопотання про затримання сестри звинуваченого. Нові обставини жахливого злочину викликали шок у присутніх.

Як повідомив прокурор, злочин було вчинено з корисливими намірами до Юлії Козак. Тобто, головний учасник злочину Святослав Козак міг діяти не один, а разом зі своєю сестрою та її співмешканцем. А головним мотивом злочину стали фінансові ресурси загиблої (10 тисяч гривень, передані її дідусем з Російської Федерації), які вона не хотіла ділити з тими, хто був в будинку. Юлія заскочила Світлану, яка копирсалася у чужих речах у пошуках грошей, між ними виник конфлікт. У Юлії підвищився тиск і було прийняте рішення викликати швидку.

Після цього Світлана почала бити дівчину. Потім Святослав тримав їй руки за спиною, а підозрювана душила Юлю, що і стало причиною смерті (за рішенням судмедекспертів – механічна асфіксія). Після цього душогуби спробували приховати сліди злочину: витерли кров з обличчя, перенесли тіло в іншу кімнату на ліжко і знову викликали медиків.

Після приїзду бригади швидкої допомоги брат та сестра почали імітувати надання першої медичної допомоги, розповідаючи про раптовий напад епілепсії, намагаючись засунути в горло ложку. Також у квартирі перебував 7-річний син Юлії Давид, який був безпосереднім свідком цих подій…

Обвинувачена сторона починає петляти

Після оголошення цих подробиць у залі суду відбулася гостра суперечка між прокурором та адвокатом. Головною дивиною для всіх став факт того, що за 4 місяці у Світлани Кустовець у рамках досудового слідства не було забрано закордонний паспорт, який за думкою прокурора, вона могла використати, щоб втекти з країни. Була лише копія паспорта, яку надали слідчому. Адвоката Петрушину «обурила» робота слідчого, який несподівано для Світлани надав обвинувальний акт, де вона визнається співучасником злочину.

Чи могла перешкоджати розгляду справи звинувачена? На думку присутніх, вона неодноразово заважала розгляду і могла надавати неправдиві свідчення, щоб заплутати слідство. Звичайно, справу передадуть вже на цьому тижні, але адвокат вважає, що потерпіла сторона чинить тиск на органи досудового розслідування, наприклад, перекриваючи трасу. Останніми словами адвоката стало прохання, щоб її клієнтці дали домашній арешт замість 60 діб під вартою. Це збурила хвилю емоцій серед присутніх у залі, які ледь терпіли, аби не вимовити чогось зайвого.

Не довго чекали присутні і виступу самої Світлани Кустовець. Але після першого запитання вона зрозуміла, що без адвоката не зможе відповісти правильно на запитання прокурора. Тому застосувала статтю 63 Конституції України, в якій закріплено, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів. Тому розгляд справи, як стало зрозуміло, може затягтися.

Критичний момент: сестру нелюда суд… відпускає додому ночувати

Навіть щоб суддя дав дозвіл на домашній арешт, прокурору слід було вирішити логічну задачу на мільйон гривень: де може проживати звинувачена? Коли прийшли до вирішення питання, то стало зрозуміло, що Світлана не проживає за місцем реєстрації, а живе в інших трьох квартирах. За словами адвоката, С. Кустовець обирає їх «для відпочинку» зі своїм співмешканцем, який проживає зараз у Києві.

Слідство згадало про запис, який лунав у стінах місцевої прокуратори – про те, що парамедиків активно «пресують» у Житомирі. Але все це було здійснено з показань співмешканця Світлани Володимира Рущиця, який вважає, що медичні працівники надали допомогу некваліфіковано, що й призвело нібито до смерті Юлії Козак.

Засідання розпочалося приблизно о 18:10, тривало воно майже до 22 години. Суддя запевнив присутніх, що настала пізня година, що база суду не працює в такий час. І прийняв рішення відпустити сестру вбивці без будь-яких зобов’язань, з закордонним паспортом на руках, до ранку 08:45.

Громадськість обурило таке ставлення судді до справи. Теоретично Світлана могла зібрати речі і першим поїздом відправитись до Польщі чи іншої країни. Вже після судового засідання спалахнули словесні баталії між присутніми, деякі навіть ставили «букмекерські» ставки: яку міру покарання отримає С. Кустовець?

День наступний: нові свідки «відбілюють» Світлану

Вранці 30 травня було набагато менше людей під стінами суду, ніж напередодні. Ранкове засіданні розпочалося з неочікуваної появи двох нових свідків у справі: Катерини Дідик, класного керівника доньки Світлани, та Валентини Козак, матері Світлани, яка часто потрапляла на шпальти нашого видання.

Їхні покази були доволі неоднозначними. На запитання адвоката до класного керівника, хто займається вихованням Віолети – відповідь свідка була цілком націлена лише на те, аби представити звинувачену у вигідному світлі.

«Займається вихованням мама, спілкуюсь я з мамою. На батьківські збори приходить мама, тобто мамо регулярно займається питаннями по навчанню дитини. Дівчинка навчається на досить високому рівні, її поведінка дуже адекватна, завершила в цьому році 7 клас. За батька не можу нічого сказати, тому що він не з’являється в школу. За 3 роки бачила його лише один раз. З бабусею знайомі, але основні питання вирішуються через маму…» – сказала вчителька Катерина Дідик.

«Я спілкувалася з мамою, яка водить свого сина в один клас зі Свєткою, то на батьківських зборах цю «зразкову» Свєту щось ніхто не бачив ніколи…» – в’їдливо прокоментувала користувачка соцмереж.

Під час свідчень К. Дідик сказала, що часто могла бачити свою ученицю з мамою, яка забирає її зі школи. Також, коли до школи приходили представники правоохоронних органів, щоб поспілкуватися з Віолетою та дізнатися про її поведінку в колективі, викладач ввічливо попросила проводити такі дії лише за участі матері або інших родичів. Але більше таких відвідин не було.

Довго чекати головного «свідка», матір Світлани, не довелося. Як тільки суддя оголосив її права і нагадав про те, що вона має право не свідчити проти доньки – вона все таки вирішила надати покази.

«Її викликали на 9 годин в поліції, по питанню слідства і вона туди пішла. Я тільки вчора дізналась, що моїй дитини представили підозру. Я не розумію, по якому приводу, моя дитина тоді знаходилась з дитиною свого брата до пізнього вечора. Моя покійна невістка Козак Юлія, я не знаю де вона була, і з ким була…» – розповіла Валентина Козак.

Матір Світлани вважає, що її стан здоров’я не дозволяє доглядати за донькою, тому що основну роботу виконує обвинувачена. Але цікаво, що дама «зі слабким здоров’ям» щодня разом з донькою сидить на ринку, продаючи взуття: у будь-яку пору року, у будь-яку погоду.

«Ця Валька вже себе представляє тут, що вона при смерті, а стоять на базарі кожного дня і торгують, нелегко стояти цілий рік. Я робила 8 років, то я знаю цю хвору людину. Не зможе торгувати, давить на жалість, потєряна!» – пише одна із користувачів мережі.

Після допиту та розгляду документів по справі без заперечень сторін, суддя вирішив зробити перерву до 16 години. Як стало відомо нашій редакції, Світлана разом з мамою та адвокатом після суду вирішили піти до одного з престижних ресторанів міста («Амстердам»), який знаходиться недалеко від міського суду.

Парамедики, записи, погрози та бандити

О 16:10 суддя та сторони засідання повернулись на свої місця і продовжили розгляд головних доказів. Кількість присутніх в залі помітно збільшилась до трьох десятків.

Розпочали із свідчень лікаря бригади, яка прибула на місце події після першого виклику. Лікар говорить про те, що коли він прибув із командою парамедиків, то почув від Юлії, що вони пили вино та зловживали енергетиками. Вона була спокійна, але засмучена з того приводу, що в неї сильні головні болі. Адвокат при цьому намагалась неодноразово перенести вину на загиблу, говорила, що вона могла звернутися до лікарів за допомогою, тобто за госпіталізацією.

Як тільки заслухали зауваження адвоката та прокурора, майже півгодини розглядали один із головних речових доказів, який з’явився у соціальних мережах ще місяць тому. Це аудіозапис розмови: Олені Білецькій (сестра загиблої – ред.) зателефонувала якась Юлія Гуцало, невідома їй особа. Ю. Гуцало сказала, що здоров’ю Олени загрожує небезпека – через те, що вона відкриває очі людям на цю справу. Адвокату цей запис, в якому згадували бандитів, дуже не сподобався.

На прохання прокурора було вирішено заслухати заявника Олену Білецьку, щоб розібратися, чи знає вона, хто їй телефонував, чи впевнена вона в тому, що саме Світлана та Святослав Козаки причетні до того, що з нею хочуть розправитися. Як виявилося, дана погроза була не вперше, точніше, перекази людей про те, що їй погрожують.

Адвокат знову встигла збурити не на жарт людей, деякі ледь не підійшли до її столу з недобрими намірами. Коли вона зверталася під час допиту до О. Білецької, то запитала таке: «Чи змогли вони (бандити – ред.) Вам закрити рота після того, як дзвонили?»

В ході запитань судді до Олени стало зрозуміло, що після судових засідань Давид та сім’я Білецьких не мають бажання залишатися в Бердичеві, а хочуть переїхати на постійне місце проживання у Миколаїв. Там маленький Давид знайшов собі друзів і немає жодного бажання згадувати родичів, в тому числі батька чи тітку.

Драматична розв’язка

Найжахливішим з усіх документів, представлених в суді, були свідчення маленького Давида, який бачив тортури над його матір’ю. Коли суддя читав документ, майже весь зал не міг стримати сліз…

«Дитина дала покази, що Рущиць теж бив, чому його не затримали? Адвокат каже, що не потрібно брати до уваги показання Давида. Але ж Давид кожен раз повторював ті самі відповіді. Хоча суддя задавала одне і те саме запитання по декілька разів…» – згадує одна з присутніх.

Перевіривши всі судові документи, суддя відлучився до дорадчої кімнати, де фактично вирішувалася доля Світлани.

Після затяжної перерви суддя, попри очікування громадськості на справедливий вердикт, виніс рішення… зробити перерву до 9 ранку наступного дня. Люди, які виходили із зали, не стримували слів і лаяли суддю. Нарешті, 31 травня суд постановив: арештувати Світлану Кустовець терміном на 60 діб. За даними редакції, її відвезли у слідчий ізолятор Житомира, звідки привозитимуть у Бердичів для подальших слідчих дій.

Юрій МЕЛЬНИК

Читайте також:

Бердичівський нелюд вбивав один – чи вбивць було декілька?

Тіло жертви бердичівського нелюда піддали моторошній ексгумації

Будьте першим, хто прокоментував "Нові шокові подробиці: сестра бердичівського нелюда – теж нелюд?.. (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*