НСЗУ без попереджень перевіряє сімейних лікарів

В Україні розпочався активний моніторинг медичних закладів за допомогою цифрових інструментів (через аналіз статистики і моделі поведінки) та безпосередньо під час виїзду на місце надання медичної допомоги.  

“Період адаптації до нових правил гри для сімейної медицини завершується”, – наголосив очільник НСЗУ Андрій Віленський в інтерв’ю LIGA.Life.

Він також наголосив, що лікарі в основному “дотримуються усіх правил і надають усі послуги за договором”, проте є й ті, хто отримали “підвищену вдвічі-втричі зарплатню, але обсяг послуг чи ставлення до пацієнта не змінилося”.

“Перші організовані візити були подекуди шоком для закладів, вони були здивовані, що все видно. Коли ми приїжджаємо, а безбар’єрного входу для пацієнтів немає. Він має бачити усю інформацію на видному місці, щоб зрозуміти, який графік роботи медзакладу, а цього немає. Меддопомога не надається безперервно, а годину на день, бо лікар так вирішив. І ми не говоримо зараз про медичні речі, поки що – про організаційні”, – зазначив Віленський.

Він також зауважив, що  НСЗУ немає достатньо інструментів впливу на медзаклади. Щоб різко змінити цю ситуацію потрібно припинити виплати і розірвати договір. Проте, якщо в Києві це зробити легше, бо у людей залишиться вибір піти в інше місце, то, наприклад, в селі альтернативи сімейному лікарю практично немає.

“Тому є інші інструменти, зафіксовані в договорі: план виявлення і усунення недоліків, штрафні санкції, якщо недоліки не усунули. Це кропітка робота, але ми готові. І готові публікувати цю інформацію, щоб люди були в курсі того, що насправді відбувається”, – додав очільник НСЗУ.

У цьому році тарифи на надання медичної допомоги українцям сімейними лікарями залишаться фактично без змін (перерахували лише на індекс інфляції).Нагадуємо, що у Житомирі приватна клініка заявила про припинення декларацій з сімейними лікарями, директор надав пояснення.

Будьте першим, хто прокоментував "НСЗУ без попереджень перевіряє сімейних лікарів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*