Свято останнього дзвінка – гарний привід для будь-якої школи гучно заявити про себе, утнути щось незвичайне і видовищне. Житомирська гуманітарна гімназія №23 якихось особливих PR-заходів не потребує: це один з кращих середніх навчальних закладів міста, і сперечатися з цим нема смислу. Але тут вирішили, що креативність не буває зайвою. І підготували декілька сюрпризів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0033.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0056.jpg)
По-перше, під час церемонії останнього дзвінка в небо випустили білих голубів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/holub_1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/holub_3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/holub_4.jpg)
По-друге, випускники гімназії вийшли на останній дзвінок в «академічних» капелюхах. І коли церемонію оголосили завершеною – радісно жбурляли їх у небо. Як потім знаходили свій капелюх серед чужих – залишилося загадкою…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0068.jpg)
І, нарешті, по-третє. Як відомо, під час свята останнього дзвінка випускники традиційно танцюють вальс. У багатьох школах до цього моменту ставляться дуже серйозно: наймають для постановки танцю хореографів, проводять тривалі репетиції. Випускники гімназії теж почали з вальсу. Та музичний розмір 3/4 раптом обірвався – і почала лунати інша, більш енергійна мелодія. Найбільше це було схоже на акробатичний рок-н-рол.
Цікаво, що кожен випускний клас гімназії мав святкові стрічки власного кольору. Таку ж стрічку носили і класні керівники.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0101.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0051.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0028.jpg)
Ще один характерний момент: на святі не було помічено жодної випускниці у старій святковій уніформі, яка включає чорну (чи темно-коричневу) сукню з білим фартухом, коміром та манжетами. Подібну форму, як данину традиції, дівчата іноді вдягають на останній дзвінок. Але випускниці 23-ї гімназії дружно проігнорували «гімназичну» форму і вдяглися кожна на власний смак. При цьому майже всі надали перевагу чорному (унизу) та білому (угорі). Хлопці загалом вбралися у ті ж кольори.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0080.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0084.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0099.jpg)
А четверті класи – які, нагадаємо, теж випускні – прийшли на свято в національному українському вбранні.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/06/DSC_0076.jpg)
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Останній дзвінок у 23-й гімназії: після вальсу танцювали… акробатичний рок-н-рол (ВІДЕО, ФОТО)"