coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Гори, листячко, а ми поди́хаємо: Бердичів безсилий чи бездіє у боротьбі з підпалом листя

Декілька вечорів і ночей поспіль Бердичів потопає у димовій завісі. Все через масові підпали листя і бур’янів у приватному секторі. Їдкий смердючий дим заповнює все місто: провітрити помешкання або прогулятись стає неможливим.

І схожих підпалів, вочевидь, є значна кількість по місту, бо що не вечір, то димова завіса. На думку лікарів, те, що людина при цьому вдихає, може мати важкі наслідки.

«При спалювання 1 тонни сухої рослинності у повітря виділяється до 30 кг шкідливих викидів. Туди входять одні з найотрутніших речовин для людини, – це діоксини. В повітря також потрапляє чадний газ, пил, окис азоту, деякі види канцерогенів. Усі вони шкодять легеням, бронхам і впливають на роботу печінки, нирок, знижують імунітет», – пояснила алерголог Оксана Оніщук.

А бензопирин, який виділяється з тліючого листя, може викликати ракові захворювання.

«Дим багаття містить приблизно в 350 разів більше речовин, які викликають рак, ніж у сигаретному димі», – додала вона.

Соцмережі рясніють гнівними постами про «народні кострища» у місті. Люди масово виливають душу в інтернеті, кажуть, що не знають, як боротися із тими, хто палить листя, куди звертатись і чи буде з того толк. Часто пишуть анонімно. Проблему обговорюють, іноді сваряться, але це її не вирішує: багаття як палили, так і палять. Інспекція з благоустрою, яка б мала штрафувати за заборонені законом дії, підпорядкована «Бердичівкомунсервісу». З’ясовується, що на все місто є лише 2 інспектори з благоустрою. Це жінки, робочий день у яких закінчується о 17:00. Але у той час, коли Бердичів щовечора у диму, люди, які можуть цьому завадити, зайняті іншою роботою.

«Інспектори працюють з шостої ранку. От зараз була на контролі перевірка маршруток – як заповнюють пільгові місця і так далі», – пояснив директор МКП «Бердичівкомунсервіс» Микола Кравчук.

Утім, попри це інспектори, які, як самі кажуть, отримують понад 5 тисяч гривень зарплати з бюджету, інколи знаходять час на тих, хто палить листя.

«За цю осінь ще вони багато не склали, десь порядка десяти протоколів є. Це в основному по пригороду, бо там, де приватний сектор, в основному воно палиться», – додає він.

Тільки чомусь інспектор пані Олена в телефонній розмові з нами сказала, що  склала тільки 1 протокол про спалення сміття в місті. Це було влітку. Судячи зі слів директора «Бердичівкомунсервіс», містянам ще довго «насолоджуватись» осінніми ароматами від згарищ.

«Ще тільки листя почало опадати, вся робота попереду», – сказав чоловік.

В інспекції з благоустрою нарікають на поліцію, яка, кажуть, теж має карати  людей за багаття.

«За 2018 рік працівниками поліції було складено 9 адміністративних протоколів за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це порушення державних стандартів у сфері благоустрою. Санкція статті передбачає від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян», – повідомила  речник поліції у Бердичеві Ольга Харитонова.

Із дев’яти адмінпротоколів, кажуть тут, не всі про підпал листя. Боротися з проблемою, вважають правоохоронці, треба спільно з міськими комунальними службами. У столиці щоб знайти і покарати паліїв, чиновники разом з поліцією в небо запускають дрон. А У Бердичеві журналістам за півгодини вдалось зафіксувати декілька багать, які чомусь не помічають місцеві чиновники і поліціянти.

Через це, за спостереженнями лікарів, у багатьох людей загострюються давні хвороби. Обмежувати контакт із димом – поки єдине спасіння для мешканців Бердичева у бажанні вільно дихати.


Раніше TIMES.ZT писав: Горить і димить: за спалене листя жодного житомирянина поки не оштрафували

Будьте першим, хто прокоментував "Гори, листячко, а ми поди́хаємо: Бердичів безсилий чи бездіє у боротьбі з підпалом листя"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*