1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager

«Перехід з реанімації у морг»: що не так з 5 етапами урядового плану виходу з карантину

План Кабміну передбачає 5 етапів. Точніше, не етапів, а певних передумов, які дозволять владі піти на ті чи інші послаблення карантинних обмежень. Згідно з планом, карантин продовжується, якщо є постійний приріст нових випадків – і якщо спостерігається постійне надходження хворих до лікарень. Ці передумови, з одного боку, не «дружать» між собою – а з іншого боку прямо суперечать здоровому глузду кожен сам по собі.

Карантин

У Житомирській області 26, 27 та 28 квітня, наприклад, фіксували 3 нових випадки захворювання на добу. Це значне падіння, якщо згадати, що 24 квітня нових випадків було двадцять вісім. Але 29 квітня на Житомирщині фіксують аж 17 випадків. І тепер нічого зрозуміти не можна. Це приріст чи падіння? Якщо падіння – то яке і наскільки? Якщо приріст – то він постійний чи не постійний?

Тепер з лікарнями. Тут ще цікавіше. Нових хворих можна госпіталізувати. Тоді буде «постійне надходження хворих у лікарні» з продовженням карантину, як і прописано в документі. Але можна й не морочитися з госпіталізацією. Особливо, якщо пацієнти не мають гостро вираженої симптоматики. В такому випадку карантин будуть поетапно послаблювати. Іншими словами, умови виходу з карантину залежать не від статистичних чи якихось інших об’єктивних показників – а лише від того, наскільки активно нових хворих кладуть на стаціонарне лікування. Це нормально?

Етап 1

Якщо протягом 10 днів поспіль співвідношення виявлених випадків серед протестованих не змінюється (або щоденне відхилення залишається в межах 5%) – тоді відкривають парки, сквери, салони краси, дозволяють торгівлю непродовольчими товарами тощо.

Але чому саме 10 днів? Чому не 5 або не 20, наприклад? І що робити, якщо нові випадки відступають, а потім знову накочуються хвилями (див. вище статистику по Житомирщині)?

Етап 2

Якщо протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених хворих серед протестованих щоденно знижується – тоді відновлюють побутове обслуговування населення, частково відновлюють навчання у школах, частково відкривають заклади громадського харчування, готелі, спортивні зали тощо.

Цікаво, а якщо відсоток хворих знижується, але не щоденно – тоді що? Або, наприклад, якщо в одних регіонах кількість хворих зменшується, а в інших збільшується чи стоїть на місці – як тоді бути?

Етап 3

Якщо протягом 10 днів кількість осіб, які одужали, хоча б вдвічі перевищує кількість нових випадків – тоді відновлять міжміське транспортне сполучення, відкриють театри, кінотеатри, санаторії тощо.

Це взагалі казна-що – і збоку бантик. Що значить «одужали»? Це пацієнти, яких виписали з лікарень? Чи люди, які позбулися симптомів COVID-19, але ще в лікарнях? Чи люди, які вже вдома, але ще з вірусом? Чи люди, у яких при повторному обстеженні не виявлено SARS-CoV-2? Невідомо. Відтак терміном «одужали» можна крутити, як циган сонцем.

Етап 4

Якщо протягом 10 днів поспіль кількість нових не пов’язаних між собою випадків щоденно менше, ніж 5 на область – тоді пустять метро, відкриють ТРЦ, а також всі заклади культури, освіти та громадського харчування.

Знову повертаємося до пункту «Карантин». Як бачимо, після 3 випадків на добу – область може знову легко отримати кілька десятків нових хворих. Етап 4 за таких умов не настане практично ніколи, принаймні, цього року. Тобто, культура, освіта, торгівля – приречені. Країна й далі занурюватиметься у морок колапсу.

Етап 5

Якщо фіксують лише поодинокі випадки, які пов’язані виключно з імпортуванням (???) захворювання…

Все. Коментувати далі цю урядову маячню ім. Шмигаля нема сили. Хочу лише нагадати, що абсолютно ВСІ випадки COVID-19 в Україні – «імпортного» походження. Вони успішно завезені з інших країн завдяки «героїчним» зусиллям роззявленої і розгубленої Зе-влади – яка у «день Х» не змогла елементарно закрити кордони.

«Адаптивний» карантин

Свіжий винахід Шмигаля і Ко. 29 квітня прем’єр-міністр раптово заявив, що від 11 травня запроваджується «адаптивний» карантин. Що воно таке – достеменно невідомо. Як цей «адаптивний» карантин взаємодіятиме з раніше оголошеними 5 етапами, і чи взаємодіятиме взагалі – теж незрозуміло.  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "«Перехід з реанімації у морг»: що не так з 5 етапами урядового плану виходу з карантину"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*