Подружжя з Миколаївщини привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду

Кіберполіція викрила зловмисників.

Шахраї в інтернеті збирали гроші нібито на потреби українських захисників та отримали пожертви від понад двох тисяч осіб. Коштами вони розпорядилися на власний розсуд. Організатору схеми оголосили підозру, йому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Псевдоблагодійників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.

У протиправній схемі подружжя з Миколаївщини використовувало відеозвернення публічного діяча, а також відео різноманітних підрозділів Збройних Сил України. До відео про потреби армії та збір коштів на лікування поранених захисників організатори програми додали текст із зазначенням кількості перевірених банківських карток. Таким чином зацікавлені сторони отримували благодійні внески, які потім витрачали на власні потреби.

За попередніми підрахунками, їм вдалося отримати перекази на загальну суму понад 1 мільйон гривень від понад 2 тисяч громадян.

Чоловіка затримано в порядку ст. Стаття 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Поліція провела обшук у будинку підозрюваного. За результатами вилучено ноутбуки, мобільні телефони та грошові картки. Кіберполіція знайшла відеозаписи, які використовувалися для незаконного збору коштів з вилучених пристроїв.

Відкрито кримінальне провадження за 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Чоловікові пред’явлено обвинувачення та вирішується питання про обрання запобіжного заходу чи ні.

Підозрюваним може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Після проведення першочергових слідчих дій та дослідження вилучених апаратів та грошових карток буде проведено правову кваліфікацію поведінки дружини фігуранта.

Керувати справою буде прокурор Київської обласної прокуратури Хорошій. Кіберполіція радить громадянам надсилати гроші на благодійність лише офіційним шляхом або на рахунки відомих громадських активістів. Ми також рекомендуємо вам завжди стежити за кількістю підписників і публікаціями в соціальних мережах. Акаунти знаменитостей часто перевіряють. 

Шахраї ошукали військового на 55 000 грн (ФОТО)

5 тис. грн “заробили” шахраї на довірливій житомирянці: у соцмережах набуває популярності нова шахрайська схема

Будьте першим, хто прокоментував "Подружжя з Миколаївщини привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*