Шахраї ошукали військового на 55 000 грн (ФОТО)

Шахраї щоразу вигадують нові схеми, щоб ошукати українців. Вони працюють значно майстерніше, тому навіть надають фото своїх паспортів та робочі контракти, аби довести свою «чесність».

Нещодавно на гачок аферистів попався і військовослужбовець. На його прохання, його особисті дані в статті ми не зазначаємо.  

Військовий написав в редакцію «Times.ZT» і розповів, що до нього у Фейсбук додалася дівчина на ім’я Вікторія Овчиннікова. 

Вона нібито заробляє на партнерській основі з букмекерською компанією «FavBet». Власне, Вікторія і запропонувала військовому зробити ставку в 1000 грн. Умови, за її словами, дуже вигідні: виграш з 1000 грн може зрости до 12 000 грн, а у разі програшу 1000 грн повертають назад. 

Не всі люди обізнані щодо афер, і можуть піддатися на обман, як і сталося з військовим. При цьому, сторінка Вікторії активно переконує – все чесно. Вона публікує не один скріншот з відгуками нібито тих, хто робив ставки та отримував свій виграш.

Сторінка заповнена, є фото, отож військовий пересилає першу 1000 грн на рахунок аферистів. А далі вже відпрацьована схема – щоб вивести гроші треба сплатити комісію. «Надішліть ще 3000, 5000, 7000 грн…», і в результаті, за декілька днів очікувань виводу свого виграшу, військовий переказав шахраям близько 55 000 грн. 

При цьому, дівчина продовжувала запевняти, що все чесно і гроші скоро виведуть, апелюючи тим, що витрати легко перекриє виграш в 44 000 грн. Вона навіть надіслала військовому свої паспортні дані та контракт з «FavBet».

Пізніше військовий звернувся до «FavBet» із проханням підтвердити, чи дійсно там працює Вікторія Овчиннікова, на що йому відповіли, що така людина у них не працює. Тоді чоловік і звернувся по допомогу в Кіберполіцію:

«Я сам не знаю, як так вийшло. І сам винен звісно в цій ситуації. Коли я вже сказав, що звернуся в поліцію, то вона каже, щоб звертався, бо вони контора чесна, працююча, у них все законно. Я звернувся в Кіберполіцію, мені сказали, що розберуться. І писав в цю контору “FavBet”, мені сказали, що у них така людина не працює, це шахраї»

Начальник відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НПУ Владислав Мотовилець зазначив, що важливо бути пильними і дуже ретельно перевіряти всю інформацію, яка надходить. У випадку з аферистами онлайн, краще не довіряти сумнівним, не офіційним сторінкам:

«З початку року через СОАЗ надійшло: 648 звернень з кваліфікацією шахрайство. За квітень надійшло 227 звернень, з них 165 – онлайн шахрайство. Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить: отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел, не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім, у разі підозри шахрайських дій – негайно повідомляти правоохоронним органам».

Залишається сподіватися, що поліція знайде винних, і військовому повернуть кошти. А поки там закликають усіх громадян бути пильними та не піддаватися на брехню шахраїв.

Нагадаємо, затриманий поліцією за вимагання директор житомирського «Житнього ринку» досі на посаді.

Будьте першим, хто прокоментував "Шахраї ошукали військового на 55 000 грн (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*