Затриманий поліцією за вимагання директор житомирського «Житнього ринку» досі на посаді

Минуло вже півроку, як правоохоронці впіймали на гарячому директора ПО “Житомирський кооперативний ринок” Василя Третяка під час вимагання “благодійного внеску” в розмірі 10 000 гривень. Сума, здається, не надто велика, але, якщо згадати, що платити її змушений був кожен з підприємців, що орендують торгові місця на ринку або отримують послуги по утриманню торгівельних місць на ринку, то йдеться вже про сотні тисяч гривень.

Нагадаємо, наприкінці минулого року, у підприємців ринку увірвався терпець від постійних поборів і вони звернулися до правоохоронців. Після проведених попередніх слідчих дій, 30 грудня 2022 року співробітники ГУНП в Житомирській області задокументували черговий факт вимагання та отримання “благодійного внеску” директором ринку Василем Третяком. В приміщенні адміністрації ПО “Житомирський кооперативний ринок” було проведено обшуки, вилучено гроші та документи та інші речові докази протиправної діяльності керівника. Наразі триває розслідування.

Але якщо хтось думає, що після цього Василь Третяк сидить під домашнім арештом, або, принаймні, відсторонений від посади, то глибоко помиляється – пан Третяк залишається на своєму місці, усіма силами, використовуючи свій вплив та владу, намагається розвалити справу і… продовжує реалізовувати свої злочинні схеми поборів з підприємців. Єдине, що змінилось, як кажуть підприємці “Житнього ринку”, він став просто обережнішим.

Те, що ПО “Житомирський кооперативний ринок” застряг у 90-х, ні для кого не секрет. Принцип “хочеш спокійно вести бізнес – мусиш платити” вкорінився тут вже давно. Щоправда, плату вимагають не братки-рекетири, а особисто директор ринку Василь Третяк. Платити треба за оренду торгового місця, що в принципі логічно і законно. А ще – треба платити “благодійний внесок”, розмір якого сягає 10 тисяч гривень. Хотів би пан Третяк брати і більше якби підприємці мовчали і далі.

На питання підприємців: “Чому ми маємо платити ще й благодійний внесок якщо ми сплачуємо за оренду торгівельних місць?”

“Бо я так сказав” – зухвало відповідає Василь Третяк…

Таку аргументацію почули правоохоронці під час прослуховування діалогу Василя Третяка з одним із підприємців, коли директор ринку вкотре змушував чоловіка сплатити “добровільний внесок”. Наразі, десятки підприємців вирішили більше не терпіти рекетирські замашки директора та виступили проти нього в рамках кримінального провадження.

Гроші, які підприємці роками сплачували директору ринку, за офіційною версією, якої дотримується пан Третяк, мали б зараховувати “на окремий рахунок в банку та використовувати виключно на розвиток матеріально-технічної бази підприємства”.

Кожен житомирянин мав можливість оцінити “розвинену матеріально-технічну базу” ринку – особливо м’ясний павільйон, вигляд якого не змінюється десятки років, ще й на додачу дах останні років 10 як протікає. Одразу видно, що мільйони гривень, як любили звітувати совкові керманичі, “освоєні в повному обсязі”. В перекладі з комуністично-номенклатурної мови, це означає, що гроші розчинились, хоча по документах все сходиться.

Підприємці “Житнього ринку” вже більше десяти років шукають правди. Ще з 2012 року вони регулярно звертаються до голови правління Житомирської облспоживспілки (саме цій організації належить ринок) зі скаргами на свавілля Василя Третяка. Проте віз і нині там…

У Житомирі дві “працівниці водоканалу” ошукали двох жінок на 92 тисячі гривень

У Житомирі посадовців місцевої фірми, пов`язаної з екснардепом, викрили у сприянні ухиленню військовозобов`язаних від призову

Будьте першим, хто прокоментував "Затриманий поліцією за вимагання директор житомирського «Житнього ринку» досі на посаді"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*