Крафтову газету, футболки двох кольорів із різними принтами на вибір, поштівки та наліпки від проєкту «Містограф» незабаром житомиряни та гості міста зможуть придбати у Водонапірній вежі, двері якої для відвідувачів відкриті щовихідних з 13 години. Вже кілька місяців там активно проводять різні заходи – екскурсії, квести, виставки картин, ілюстрацій та інших виробів ручної роботи, тематичні зустрічі, долучитися до яких можуть всі охочі.
Ексклюзивний мерч для Житомира власними силами розробили Тетяна і Ярослав Яковлеви, які навесні 2021 року заснували сімейний проєкт «Містограф», у рамках якого відвідують міста країни – знайомляться із ними, досліджують урбаністику, архітектуру, дизайн середовища крізь призму польового щоденника.
Саме досвід таких експедицій представляють в окремих випусках крафтової газети «Містограф». До початку повномасштабного вторгнення російських військ побували в Чернігові, Житомирі, Сумах, Одесі і Тростянці, а за період від 24 лютого 2022 року – в Івано-Франківську, Стрию, Славському, Сколе, Бориславі, Львові, Коломиї та Ужгороді. Разом з собою у мандрівки беруть дітей – Марка, Юлю, Олю, які залюбки поділяють стиль життя дослідників і навіть долучаються своєю творчістю до проєкту.
Для фіксації побаченого обрали метод малювання, який називається скетчноутинг. Роблять замальовки під час екскурсій і прогулянок. У подальшому ці зображення опрацьовують і розмішують у газетах «Містограф» разом з іншою цікавою і корисною інформацією.
Приміром, на 20 сторінках газети про Житомир можна прочитати польовий щоденник Ярослава та замітки в скетчах від Тетяни і Олі, розфарбувати розмальовку, яку створили під враженнями від Національного музею космонавтики ім.С.Корольова, прочитати об’ємний матеріал про мікроурбанізм (теорія дослідження міста, яку вони прагнуть використовувати у дослідженнях) та багато іншого.
Вже продано і подаровано більше 120 примірників «Містограф. Житомир». Вартість одного – 250 гривень. Купити газету можна у Водонапірній вежі. Також там продають футболки із зображенням вежі та інших відомих архітектурних будівель міста або колажем. Такі коштують 600 гривень. Набір із 10 поштівок, який з’явиться днями, – 120 гривень, а наліпки – 50. На них легко впізнати вежу, пішохідний міст, музей космонавтики, в’язницю, драмтеатр, камінь на Замковій горі, будинок-серце, Мистецькі ворота, філармонію та ін.
Особливість цієї продукції у тому, що такого ви точно не знайдете більш ніде. Ярослав і Тетяна малювали це все під час безпосередньої екскурсії і прогулянок містом та під враженнями від знайомства з Житомиром два роки тому.
При відсутності тих чи інших позицій мерчу у Водонапірній вежі в Житомира або для оптових покупок – можна звернутися безпосередньо до представників проєкту на сторінці «Містограф» у Інстаграм. Також для зручності і знайомства з іншими містами переходьте на сайт. Підтримати ініціативу та отримати доступ до унікального контенту можна на Patreon-акаунті.
«У час війни «Містограф» – наша єдина діяльність. До ковіду багато працювали, фрилансили: урбаністика та архітектура, проект-менеджмент, арт-дирекшн, викладання в виші, ілюстрація та графічний дизайн, декорації інтер’єрів і свят. Словом, всього й не згадати, наче то було в минулому житті. Багато їздили країною, звідти звичка бути мобільними. Зараз підтримуємо економіку, регулярно донатимо на військо, подаємо на гранти, шукаємо підтримку за кордоном. Попри війну, український туризм існує, урбаністика, архітектура й містобудування — це нагальні проблеми, в яких ми активно беремо участь зі своєю позицією», – додає Тетяна Яковлева.
Юлія Демусь
Більше тисячі ґерданів із бісеру зробила житомирянка Ольга Качур (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Поштівки, наліпки, футболки і газета: ексклюзивний мерч для Житомира від проєкту «Містограф» (ФОТО)"