Поштівки, наліпки, футболки і газета: ексклюзивний мерч для Житомира від проєкту «Містограф» (ФОТО)

Поштівки, наліпки, футболки і газета: ексклюзивний мерч для Житомира від проєкту «Містограф» (ФОТО)

Крафтову газету, футболки двох кольорів із різними принтами на вибір, поштівки та наліпки від проєкту «Містограф» незабаром житомиряни та гості міста зможуть придбати у Водонапірній вежі, двері якої для відвідувачів відкриті щовихідних з 13 години. Вже кілька місяців там активно проводять різні заходи – екскурсії, квести, виставки картин, ілюстрацій та інших виробів ручної роботи, тематичні зустрічі, долучитися до яких можуть всі охочі.

Ексклюзивний мерч для Житомира власними силами розробили Тетяна і Ярослав Яковлеви, які навесні 2021 року заснували сімейний проєкт «Містограф», у рамках якого відвідують міста країни – знайомляться із ними, досліджують урбаністику, архітектуру, дизайн середовища крізь призму польового щоденника.

Саме досвід таких експедицій представляють в окремих випусках крафтової газети «Містограф». До початку повномасштабного вторгнення російських військ побували в Чернігові, Житомирі, Сумах, Одесі і Тростянці, а за період від 24 лютого 2022 року – в Івано-Франківську, Стрию, Славському, Сколе, Бориславі, Львові, Коломиї та Ужгороді.  Разом з собою у мандрівки беруть дітей – Марка, Юлю, Олю, які залюбки поділяють стиль життя дослідників і навіть долучаються своєю творчістю до проєкту.

Для фіксації побаченого обрали метод малювання, який називається скетчноутинг. Роблять замальовки під час екскурсій і прогулянок. У подальшому ці зображення опрацьовують і розмішують у газетах «Містограф» разом з іншою цікавою і корисною інформацією.

Приміром, на 20 сторінках газети про Житомир можна прочитати польовий щоденник Ярослава та замітки в скетчах від Тетяни і Олі, розфарбувати розмальовку, яку створили під враженнями від Національного музею космонавтики ім.С.Корольова, прочитати об’ємний матеріал про мікроурбанізм (теорія дослідження міста, яку вони прагнуть використовувати у дослідженнях) та багато іншого.

Вже продано і подаровано більше 120 примірників «Містограф. Житомир». Вартість одного – 250 гривень. Купити газету можна у Водонапірній вежі. Також там продають футболки із зображенням вежі та інших відомих архітектурних будівель міста або колажем. Такі коштують 600 гривень. Набір із 10 поштівок, який з’явиться днями, – 120 гривень, а наліпки – 50. На них легко впізнати вежу, пішохідний міст, музей космонавтики, в’язницю, драмтеатр, камінь на Замковій горі, будинок-серце, Мистецькі ворота, філармонію та ін.

Особливість цієї продукції у тому, що такого ви точно не знайдете більш ніде. Ярослав і Тетяна малювали це все під час безпосередньої екскурсії і прогулянок містом та під враженнями від знайомства з Житомиром два роки тому.

При відсутності тих чи інших позицій мерчу у Водонапірній вежі в Житомира або для оптових покупок – можна звернутися безпосередньо до представників проєкту на сторінці «Містограф» у Інстаграм. Також для зручності і знайомства з іншими містами переходьте на сайт. Підтримати ініціативу та отримати доступ до унікального контенту можна на Patreon-акаунті.

«У час війни «Містограф» – наша єдина діяльність. До ковіду багато працювали, фрилансили: урбаністика та архітектура, проект-менеджмент, арт-дирекшн, викладання в виші, ілюстрація та графічний дизайн, декорації інтер’єрів і свят. Словом, всього й не згадати, наче то було в минулому житті. Багато їздили країною, звідти звичка бути мобільними.  Зараз підтримуємо економіку, регулярно донатимо на військо, подаємо на гранти, шукаємо підтримку за кордоном. Попри війну, український туризм існує, урбаністика, архітектура й містобудування — це нагальні проблеми, в яких ми активно беремо участь зі своєю позицією», – додає Тетяна Яковлева.

Юлія Демусь

Більше тисячі ґерданів із бісеру зробила житомирянка Ольга Качур (ФОТО)

«Дякую Богу за серця людей, які щиро допомагають», – дружина військового про свою волонтерську діяльність (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Поштівки, наліпки, футболки і газета: ексклюзивний мерч для Житомира від проєкту «Містограф» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*