Повернення з «кривавого січня»: що намалювала Віка Шилюк для читачів Times.Zt.Ua (ВІДЕО)

Вона не розмовляє з незнайомими людьми. Взагалі. Вона розуміє, що ви їй кажете. Може ніяково посміхнутися у відповідь – або відвести очі. Але жодного слова від неї ви не почуєте. Між нею і мамою існує особлива система зв’язку за допомогою слів, знаків і звуків. Чужим сюди вхід заборонено. Ця система почала складатися півтора року тому, коли родина Шилюк витягала свою доньку Вікторію з кривавої безодні

Нещодавно Times.Zt.Ua писав, що Віка покинула навчання у Житомирському державному університеті ім. Франка. Після звірячого нападу виродка, після інсульту, трепанації черепа, трахеостоми – життя дівчини змінилося назавжди. У січні 2018 року ця трагічна історія збурила Житомир. Але чи пам’ятаєте ви про Віку Шилюк у червні 2019 року? Чи цікаво вам, що з нею сьогодні?..

Ми сидимо в кафе за вуличним столиком. Сидимо у затінку: після трагедії голова Віки дуже чутливо реагує на сонячне проміння, і без панами вона на вулицю не виходить. Перед нею папір і кольорові фломастери. Певний час вона розмірковує. Нарешті, обирає колір – і починає малювати.

Вона бере фломастер лівою рукою. Цією ж рукою знімає ковпачок. Нею ж, лівою рукою, малює. Віка – не шульга від природи. До «кривавого січня» вона все робила правою. Але зараз права рука не може навіть зняти ковпачок…     

Якщо говорити чесно, Віка малює лівою рукою і правим оком. Ліве око після інсульту нічого не бачить. І надії повернути йому зір практично нема. Але є інша надія. «Невролог каже, що Віка буде відновлюватися 10 років. Якщо підтримувати реабілітацію, якщо постійно займатися з нею – більше 90% навичок і всього іншого можна повернути…» – каже Світлана Шилюк.

«Ми вже витратили на лікування понад 300 тисяч гривень. Самі б ми ніколи таке не змогли… Я безмежно вдячна всім людям, які допомагали і допомагають нам. На картку приходили кошти з України, Німеччини, Італії. Допомагав Борислав Розенблат, допомагав Сергій Пидюра. У реабілітаційному центрі братів Кузьміних ми були багато разів!» – додає С. Шилюк.

Віка чує, що говорять про неї. Їй трохи незручно. Вона делікатно встає і починає гуляти біля кафе. Знаходить зелений листок клену – і вже не випускає його з рук.

Щодня мама водить доньку на денний стаціонар: 2 капельниці і 4 уколи. Масаж правої руки. Віка не може навчатися в університеті – але зрідка спілкується з університетськими подругами через SMS. Не може поки що нічого сказати нам – але намалювала для нас наївний дитячий малюнок.

Це її послання: зі світу вимушеного дитинства – у наш звичний світ. Головне, аби ми всі правильно це послання зрозуміли…

Картка ПриватБанк: 5168 7573 4801 2321

Світлана Шилюк

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Повернення з «кривавого січня»: що намалювала Віка Шилюк для читачів Times.Zt.Ua (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*